FC Barcelona remizovala v odvetě semifinále Ligy mistrů s Chelsea 2:2 a Petr Čech s Chelsea je ve finále! Góly Španělů dali ve 35. minutě Busquets, ve 43. minutě Iniesta, ve 46. minutě snížil Ramires a v 92. minutě vyrovnal Torres.

Na vyprodaném stadionu Camp Nou skončil už první poločas po nečekaném průběhu překvapivým výsledkem. Tým Barcelony měl první pětačtyřicetiminutovku zcela ve svých rukách, Chelsea se bránila v hluboko na své polovině a zdálo se, že bude jen otázkou času, kdy se zrodí debakl.

Podívejte se na sestřih klíčových momentů semifinálového zápasu Ligy mistrů mezi Barcelonou a Chelsea:

Když však turecký rozhodčí Cüneyt Cakir pískl konec první půle, byl stav 2:1 pro domácí, za něhož by do finále Ligy mistrů postupovala Chelsea. Málokdo věřil, že Chelsea tlaku odolá, ale nakonec ještě v nastaveném čase vyrovnal Fernando Torres.

Barcelona jasně dominovala, svou obvyklou kombinací nakrátko po zemi na jeden až dva doteky držela soupeře před jeho šestnáctkou, už ve 3. minutě měl stoprocentní šanci Messi. Trefil však boční síť. V 10. minutě mohl po centru Iniesty skórovat Cuenca, ale těsně před ním míč ukopl Cole.

Pro Angličany se situace ještě víc zkomplikovala, když si stoper Cahill natáhl při zákroku na míč stehenní sval a už ve 12. minutě ho musel vystřídat Bosingwa. A to ještě nikdo netušil, že ve 37. minutě přijde Chelsea i o druhého stopera. Kapitán týmu John Terry udělal něco zcela nepochopitelného. Zřejmě šlo o nějaké vyřizování účtů, Terry kolenem nakopl ve skrumáži zezadu Alexise Sáncheze, ale sudí to dobře viděl a ihned Terryho vyloučil.

V té době už Barcelona vedla gólem Sergia Busquetse ze 35. minuty 1:0 a hra Chelsea byla velmi defenzivní, prakticky nehrála dopředu. V 19. minutě zlikvidoval Petr Čech další "tutovku", po skvělé kombinaci šel na něj Messi sám, ale český gólman ho vychytal neuvěřitelně nohama.

Ve 35. minutě skóroval Busquets po přihrávce Cuenky a po vyloučení Terryho padla brzy druhá branka. Tentokrát Messi ve 43. minutě přesně načasoval přihrávku pro Iniestu, jenž bezpečně prostřelil Čecha na 2:0.

Angličanům se podařily jen dva výpady. Ve 25. minutě založil akci Čech, jeho nákop zachytil Drogba, zbavil se Piquého, ale trefil boční síť. V té době hrál Piqué otřesený po srážce s vlastním gólmanem Valdésem a o minutu později ho vystřídal D. Alvés. Druhý výpad šokoval vyprodaný Camp Nou. Lampard poslal Ramiresovi geniální přihrávku mezi obránce a Brazilec snadno překonal Valdése na 2:1. To byl stav, který posílal Chelsea do finále.

Po přestávce musela hrát Chelsea hodně na čas a s improvizovanou obranou čelit akcím Barcelony, které se valily jedna za druhou. Ve 48. minutě fauloval Drogba španělského záložníka Fábregase, sudí Cakir nařídil penaltu, ale ani z ní superhvězda Argentinec Lionel Messi nepřekonala Petra Čecha. Ve 49. minutě napálil Messi balón do břevna a šance Chelsea na postup do finále stále dýchaly. V 62. minutě mohl skórovat Cuenca, ale Čech se znovu vyznamenal.

Tlak Barcelony, obhájce trofeje, sice neustával, ale její akce byly poměrně bezradné. V 68. minutě mohla Chelsea dokonce z ojedinělého protiútoku vyrovnat, ale střídající Kalou nedosáhl na gólovou přihrávku. Na posledních deset minut nahradil zcela vyčerpaného Drogbu Španěl Torres, ale Chelsea už se o hru dopředu prakticky nesnažila, čekala jen na případnou chybu.

V 83. minutě přežila Chelsea další obrovskou šanci Messiho, Čech jeho střelu tečoval na tyč a hrálo se dál za stavu, který nahrával Angličanům. Ale nakonec tímto výsledkem, už úspěšným pro hosty, zápas neskončil, protože jednak se Chelsea ubránila a v nastaveném čase přišla chyba Barcelony. Na odkop svých obránců si počkal na polovině hřiště střídající Španěl Fernando Torres, běžel sám na branku, obešel i brankáře Valdése a vyrovnal na 2:2.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Petr Čech si po čtyřech letech opět zachytá finále Ligy mistrů. Měl velkou zásluhu na tom, že nakonec zvítězila taktika a psychika nad fotbalovějším soupeřem, jenž doplatil na malý důraz v koncovce. Finále se hraje 19. května v Mnichově, soupeřem Chelsea bude postupující z druhého středečního odvetného semifinálového zápasu Real Madrid - Bayern Mnichov.

Liga mistrů, odveta semifinále:

FC Barcelona - Chelsea FC 2:2 (2:1)
Branky: 35. Busquets, 43. Iniesta - 45.+1 Ramires, 90.+2. Torres. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Turecko). ŽK: Messi - Mikel, Ramires, Čech, Lampard, Meireles. ČK: 37. Terry (Chelsea). První zápas 0:1, do finále postupuje Chelsea. Diváci: 96 000.