CHELSEA VYHRÁLA LIGU MISTRŮ

Čech si oslavy v kabině moc neužil. Zajali ho dopingoví komisaři

Téma:

Londýnská Chelsea poprvé v historii vyhrála fotbalovou Ligu mistrů, hlavními strůjci úspěchu byli střelec Didier Drogba a také Petr Čech, který v rozhodujícím utkání sezony chytil tři z šesti penalt. Český brankář si však oslavy moc neužil, dvě hodiny musel strávit na dopingové kontrole.

Chelsea v duelu s Bayernem několikrát unikla z nejhoršího. Poprvé, když Drogba tři minuty před koncem vyrovnal hlavou na 1:1.
 

"Když jsme dostali ten gól, tak to samozřejmě nebylo v ideální dobu. Ale člověk musí věřit. Měli jsme pořád osm minut plus nějaký nastavený čas,“ říká jeden z hrdinů zápasu.
 

Další klíčový okamžik, kdy Bayern mohl anglický tým poslat do kolen, nastal v prvním prodloužení. Arjen Robben však při exekuci penalty selhal a trefil se do pohybu Petra Čecha.

"Ve chvíli, kdy se mi podařilo chytit Robbenovi penaltu, tak už jsem si říkal, že k tomu vítězství nějakým způsobem dojdeme,“ přiznal český brankář.
 

Čech už při Robbenově penaltě naznačil, že to s ním budou mít hráči Bayernu v případné, rozstřelu ze značky pokutového kopu těžké.
 

"V tomhle zápase na mě bylo šest penalt. Tři jsem chytil a šestkrát jsem šel na správnou stranu. Prvním třem v rozstřelu jsem byl blízko o nějaký kousek, to mi dávalo důvěru, že prostě minimálně jednu chytím, a to se povedlo,“ těšilo gólmana Chelsea.
 

I když se zdálo, že má střelce Bayernu přečtené a třeba Arjena Robbena ze společného působení v Chelsea dobře zná, potřebné znalosti moc použít nemohl. „Měl jsem nastudováno, ale v takovéhle situaci je pak člověk pod takovým stresem, že se musí soustředit na to, aby neudělal žádnou chybu,“ přiznal Petr Čech.
 

Pozici pro oslavy a rozhodující Drogbův pokus připravil gólman Chelsea likvidací penalt Ivicovi Oličovi a Bastianovi Schweinstegerovi. Zařídil tak obrat z 2:3 na 4:3, poslední penaltu vytlačil konečky prstů na tyč.
 

"On čekal na můj pohyb, ale já si počkal a vybral jsem si správnou stranu. Já měl potom štěstí, že ten míč se od tyče neodrazil do brány a proběhl těsně za mnou a vylez ven. Největší strach jsem měl o to, aby mě netrefil a neodrazilo se to do brány,“ řekl Čech.
 

Chelsea má cennou trofej z Ligy mistrů, cesta za ní ale byla neobvykle trnitá. V průběhu sezony vyměnila trenéry a v semifinále byla i na pokraji vyřazení.
 

"Člověk ví, že když se do poslední chvíle snaží, že se to může podařit. Ve chvíli kdy jsme vyrovnali, tak jsem věděl, že máme šanci,“ drželo Čecha nad vodou pozitivní myšlení. "Nesmíme zapomenout, že v průběhu Ligy mistrů jsme hráli na Barceloně, prohrávali jsme 0:2, byli jsme v deseti a dokázali jsme se z toho vyhrabat,“ připomíná český brankář velkou vnitřní sílu týmu.
 

Chelsea se tak napodruhé podařilo finálovou účast v Lize mistrů přetavit ve vítězství. Penaltový rozstřel narozdíl od čtyři roky starého finále s Manchesterem United zvládla.
 

"To mi taky blesklo hlavou. Bylo to stejné. Bylo to 1:1, kopalo se u fanoušků soupeře, byl jsem na stejné straně. Ale tentokrát to vyšlo vítězně,“ oddechl si Čech, který v neděli po triumfu slaví kulaté 30. narozeniny. „Je to skvělý dárek, nemohl jsem si lepší vybrat,“ smál se.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Trochu ho ale muselo mrzet, že se nemohl zúčastnit týmových oslav bezprostředně po zápase: "Vychutnal jsem si to, ale spíš sám. Byl jsem vybraný na doping, a skončil až po druhé ranní. Takže co se dělo v šatně a vůbec okolo, nevím nic...“

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: New York Rangers - Edmonton Oilers

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Florbal: OLS - Oilers

   12:40

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Bergischer HC

 • Nova Sport 2

  • 09:30 12:30

   World Cup of Pool 2019

   12:30

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   12:45

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   13:00

   Fotbal: FC Nantes - Montpelier HSC

   14:45

   Fotbal: Stade Reims - Lille OSC

   16:30

   UFC Greatest Fights (4)

Celý Program