Čech se raduje z postupu, ale mrzí ho inkasovaný gól. Brankáře Chelsea prý oslnila světla

Téma:

Český fotbalový brankář londýnské Chelsea Petr Čech pomohl ve středu večer svému týmu v odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů k postupu, když domácí vyhráli nad Benfikou Lisabon 2:1, i když vítězný gól dala Chelsea až v nastavení.

Devětadvacetiletý Čech cítil po zápase velkou radost, i když se postup nerodil lehce. "Postoupili jsme přes soupeře, který hrál opravdu výborně v obou zápasech. My jsme splnili, co jsme chtěli. Ale zbytečně jsme si odvetu zkomplikovali. Mohli jsme dávno přidat druhý gól, který by vše vyřešil, protože jsme měli některé neskutečné šance. Ale povedlo se to až v nastaveném čase. Nakonec všechno dobře dopadlo a za týden se nikdo nebude ptát, jak jsme postoupili. Důležité je, že jsme v semifinále," řekl český brankář.
 

Ten se také snažil přijít na to, proč měla Chelsea v odvetě strach do poslední minuty. "Oni začali výborně, hned v prvních deseti minutách měli častěji míč a získali sebedůvěru. Ale když jsme dali gól, myslel jsem si, že zápas budeme kontrolovat. No a když přišla ta červená karta a soupeř hrál v deseti, tak jsem si říkal, že je hotovo. Měli jsme spoustu nebezpečných protiútoků, ale nedali jsme nic a soupeř pořád žil. Musím je pochválit, protože i v deseti hráli fakt výborně a vytvářeli si šance. A když dali gól, ještě víc ožili. Dalších pět minut nebylo zrovna nejpříjemnějších, ale naštěstí to vyřešil gólem Meireles. Udělal to parádně."
 

Čech si vyčítal právě inkasovaný gól, který vše na několik minut zkomplikoval. "Myslím, že jsem odehrál velmi dobrý zápas, jen mě mrzí zbytečný gól po rohu. Nechali jsme tam volného hráče a dostal se do rychlého náběhu. Mně se míč trochu ztratil ve světle a nestihl jsem zareagovat. Byla to vteřina, možná ani ne, ale na chvíli jsem balón vůbec neviděl. Protihráč tam byl rychleji. Kdybych měl míč pod kontrolou celou dobu, šel bych do souboje a zkusil ho vyboxovat," vysvětloval Čech.
 

Zkušený gólman bude s Chelsea v semifinále Ligy mistrů už popáté, jednou si zahrál i finále. Nyní londýnský klub čeká v semifinále španělská Barcelona. "Pro tohle každý fotbal hraje a sní o tom, že Ligu mistrů jednou vyhraje. Teď jsme postoupili dál a máme pořád šanci o trofej bojovat. Čeká nás sice momentálně nejlepší tým na světě, ale bylo téměř jisté, že pokud dojdeme daleko, asi se s nimi potkáme. V téhle fázi už se nemůže člověk dívat doleva ani doprava," řekl reprezentační gólman.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Ve stejné fázi soutěže se poslední letošní anglický zástupce v Lize mistrů utkal s katalánskými hvězdami v roce 2009 a po kontroverzních výrocích norského rozhodčího Toma Henninga Övreböho postoupila Barcelona. Čech ale tentokrát zbraně předem neskládá. "Ve fotbale je možné všechno. A když se podíváme na naše předchozí vzájemné zápasy, skoro vždycky byly vyrovnané a rozhodovaly maličkosti. Víme, že nejsme favorit, ale rozhodně se nevzdáme," dodal Čech.

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   21:05 22:55
   22:55

   Hokej: NHL - v hlavní roli Češi

   23:10

   Truck Racing Magazine (3)

   23:30

   Večerní sportovní noviny

   23:35

   Finále Západní konference NHL 2019

   01:05

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2017

 • Nova Sport 2

  • Kde poušť potkává oceán

   21:10 22:05
   22:05

   World Darts Championship 2019

   02:05

   UFC Reloaded (29)

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:20

   Element (415)

   11:35

   Jorge Lorenzo - Válečník

Celý program