Borisov byl k poražení, litovali hráči Plzně

Téma:

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali v úterý ve svém historicky prvním zápase Ligy mistrů v pražském Edenu s BATE Borisov 2:2, hráči českého týmu však po zápase litovali, že po vedoucí brance nepřidali druhý, pojišťovací gól.

Hráči českého mistra byli v první půli aktivnějším mužstvem a těsně před odchodem do kabin se dostali po trefě Bakoše do vedení. Ale po změně stran plzeňská aktivita s přibývajícím časem upadala, BATE Borisov čekal na svou šanci a tu využil dvacet minut před koncem Brazilec Bressan.
 

"Škoda, že pocity po zápase nejsou vítězné. Chtěli jsme vyhrát, věděli jsme, že BATE je těžký soupeř. Myslím si, že jsme je mohli porazit," prohlásil po zápase obránce Marián Čišovský.
 

"První poločas byl paráda, do druhého jsme vstoupili dobře, ale dostali jsme blbý gól. Oni chytli druhý dech a začali kombinovat, nám docházela šťáva. Myslím, že se nemáme za co stydět, odehráli jsme dobré utkání," prohlásil záložník Milan Petržela.
 

Mírně zklamaný byl z remízy i kapitán Plzně Pavel Horváth. "Borisov se dal porazit. V závěru tam měl ještě šance Kuba Hora, na tréninku je normálně proměňuje. Buďme však rádi, že jsme se do šancí dostali. Byli jsme vyrovnaným soupeřem Borisovu, který má větší zkušenosti a rozpočet," uvedl zkušený záložník. Své spoluhráče pochválil za příkladný přístup. "Dneska nikdo nepropadl, že by to nezvládl. Mužstvo je silné psychicky."
 

Podle Čišovského se dalo vyrovnávací brance BATE zabránit. Slovenský stoper vzal vinu částečně i na sebe. "Ve druhém poločase se zlepšili a jedna naše chyba jim pomohla ke gólu. Hráč ze strany nám zaběhl, já jsem si ho nevšiml, a kdybych byl v lepším postavení, tak tomu zabráním," litoval zkušený obránce.

 

Plzeňský kapitán Horváth nechtěl hodnotit, zda je bod pro český tým ztráta či nikoliv. "Už se to nehraje vabank jako předkolo, ten zápas je jeden z šesti. Byli jsme tlačeni do toho, že to bude rozhodující zápas o třetí místo, ale já si myslím, že se dá bodovat i s těmi silnějšími soupeři. Každý bod se počítá a uvidíme po šesti zápasech, jak na tom budeme," myslí si hráč, který už atmosféru Ligy mistrů okusil před jedenácti lety.
 

Ve druhém zápase skupiny H remizovala Barcelona doma s AC Milán 2:2, všechny týmy tak mají shodně po jednom bodu. "Všichni jsme na tom stejně, tak se půjdeme bít o další body," burcuje před dalšími zápasy Čišovský. V dalším zápase nastoupí Západočeši 28. září na milánském San Siru.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   15:35 17:20
   17:20

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Klínovec

   17:35

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   19:20

   NHL News

   19:35

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   21:20

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Ragby: Exeter Chiefs - Sale Sharks

   14:45 16:30
   16:30

   FreeRiding Iran - MTB Road Trip

   16:55

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   18:40

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Klínovec

   18:50

   RunTour - Brno

   19:00

   Racing magazine (4)

Celý program