kanadská pohádka

Princezna Eugenie jde ve stopách Šarapovové. Zafunguje šťastná 13 i letos?

Eugenie Bouchardová
Zdroj: isifa.com
Eugenie Bouchardová
Téma:

Žádná jiná hráčka letos nemá na velkých turnajích tak stabilní formu. Žádná jiná nedokázala postoupit do semifinále na každém ze tří dosavadních grandslamů. Jen kometa ženského tenisu Eugenie Bouchardová. A po prohrách s Li Na v Melbourne a s Marií Šarapovovou v Paříži si chce teď na wimbledonské trávě konečně zahrát o titul.

Zatím je to od dvacetileté Kanaďanky spanilá jízda londýnským grandslamem. V pěti zápasech neztratila ani set, připsala si 137 vítězných úderů a v důležitých chvílích působí chladnokrevně a dominantně. V posledních dvou kolech vyřadila přemožitelky největších wimbledonských favoritek - Cornetovou i Kerberovou. V novém vydání žebříčku WTA tak bude poprvé v životě mezi deseti nejlepšími hráčkami světa. Zaslouženě. 

Není divu, že Bouchardovou média na celém světě titulují jako "princeznu Eugenii". Po té původní, britské princezně Eugenii z Yorku, ji rodiče pojmenovali cíleně, stejně jako sestru Beatrice a bratra Williama. Spíš než urozenou dceru prince Andrewa, vévody z Yorku, ale Genie svým přístupem, ambicemi a v neposlední řadě možná i vzhledem, dost připomíná Rusku Marii Šarapovovou.
 

Ta triumfovala ve Wimbledonu v roce 2004, tehdy jako sedmnáctiletá. Byla turnajovou třináctkou, tak jako letos Bouchardová. I ona si plnila tenisové sny, ačkoli se s ní před turnajem příliš nepočítalo. Ani Šarapovová nemá na ženském okruhu mnoho kamarádek a na okolí působí jako přespříliš ambiciózní a nedostupná diva. Nějak moc paralel přesně po deseti letech, nemyslíte? 

Ale Bouchardová je přeci jen o něco přístupnější svým fanouškům, a těch není málo. Po stovkách sbírá plyšáky, které za ní létají na kurt po každém vítězném duelu. Přímo v Londýně jí drží palce herec Jim Parsons, kterého známe ze seriálu The Big Bang Theory jako Sheldona Coopera. A na dálku jí chodí povzbuzující zprávy od největších kanadských celebrit Waynem Gretzkým počínaje a Bryanem Adamsem konče.
 

V cestě za splněním životního snu stojí Eugenii Bouchardové ještě dvě překážky. Finalistka Roland Garros, Rumunka Halepová, a pak případně poslední soupeřka, která by určitě byla z České republiky. Když se zbavím veškerého národního cítění, Genie to letos naprosto reálně může dotáhnout až k titulu. A když to nevyjde, stoprocentně se grandslamového triumfu dočká jindy.


Tenisový Wimbledon vysílá NOVA Sport, FANDA a VOYO. Finále dvouhry žen pak nabídne TV NOVA v sobotu od 15 hodin.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program