Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

kanadská pohádka

Princezna Eugenie jde ve stopách Šarapovové. Zafunguje šťastná 13 i letos?

Eugenie Bouchardová
Zdroj: isifa.com
Eugenie Bouchardová

Žádná jiná hráčka letos nemá na velkých turnajích tak stabilní formu. Žádná jiná nedokázala postoupit do semifinále na každém ze tří dosavadních grandslamů. Jen kometa ženského tenisu Eugenie Bouchardová. A po prohrách s Li Na v Melbourne a s Marií Šarapovovou v Paříži si chce teď na wimbledonské trávě konečně zahrát o titul.

Zatím je to od dvacetileté Kanaďanky spanilá jízda londýnským grandslamem. V pěti zápasech neztratila ani set, připsala si 137 vítězných úderů a v důležitých chvílích působí chladnokrevně a dominantně. V posledních dvou kolech vyřadila přemožitelky největších wimbledonských favoritek - Cornetovou i Kerberovou. V novém vydání žebříčku WTA tak bude poprvé v životě mezi deseti nejlepšími hráčkami světa. Zaslouženě.


Eugenie Bouchardová
Zdroj: isifa.com Eugenie Bouchardová

 

Není divu, že Bouchardovou média na celém světě titulují jako "princeznu Eugenii". Po té původní, britské princezně Eugenii z Yorku, ji rodiče pojmenovali cíleně, stejně jako sestru Beatrice a bratra Williama. Spíš než urozenou dceru prince Andrewa, vévody z Yorku, ale Genie svým přístupem, ambicemi a v neposlední řadě možná i vzhledem, dost připomíná Rusku Marii Šarapovovou.
 

Ta triumfovala ve Wimbledonu v roce 2004, tehdy jako sedmnáctiletá. Byla turnajovou třináctkou, tak jako letos Bouchardová. I ona si plnila tenisové sny, ačkoli se s ní před turnajem příliš nepočítalo. Ani Šarapovová nemá na ženském okruhu mnoho kamarádek a na okolí působí jako přespříliš ambiciózní a nedostupná diva. Nějak moc paralel přesně po deseti letech, nemyslíte?


Eugenie Bouchardová
Zdroj: isifa.com Eugenie Bouchardová

 

Ale Bouchardová je přeci jen o něco přístupnější svým fanouškům, a těch není málo. Po stovkách sbírá plyšáky, které za ní létají na kurt po každém vítězném duelu. Přímo v Londýně jí drží palce herec Jim Parsons, kterého známe ze seriálu The Big Bang Theory jako Sheldona Coopera. A na dálku jí chodí povzbuzující zprávy od největších kanadských celebrit Waynem Gretzkým počínaje a Bryanem Adamsem konče.
 

Jim Parsons (Sheldon Cooper) na Wimbledonu
Zdroj: isifa.com Jim Parsons (Sheldon Cooper) na Wimbledonu

V cestě za splněním životního snu stojí Eugenii Bouchardové ještě dvě překážky. Finalistka Roland Garros, Rumunka Halepová, a pak případně poslední soupeřka, která by určitě byla z České republiky. Když se zbavím veškerého národního cítění, Genie to letos naprosto reálně může dotáhnout až k titulu. A když to nevyjde, stoprocentně se grandslamového triumfu dočká jindy.


Tenisový Wimbledon vysílá NOVA Sport, FANDA a VOYO. Finále dvouhry žen pak nabídne TV NOVA v sobotu od 15 hodin.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2019 - Mikulov

   11:20

   Off-road Maraton (6)

   11:45

   Truck Racing Magazine (9)

 • Nova Sport 2

  • 02:05 04:35

   NBA: Toronto Raptors - New Orleans Pelicans

   04:35

   NBA: Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers

   09:00

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   10:40

   RunTour – Praha

   10:50

   Element (398)

   11:00

   MONETA Czech PGA Tour (6)

Celý Program