BLOG: Juane, vrať se! Současnému tenisu zoufale chybíš

Del Potro
Zdroj: isifa.com
Téma:

Při probíhajícím US Open si ani nelze nevzpomenout na senzační jízdu Juana Martina del Potra tímto turnajem v roce 2009. Jako první hráč historie vyřadil na jednom grandslamu Nadala i Federera a tenisovému světu naznačil, že z "Velké čtyřky" může být brzy "Velká pětka". Jenže zradilo ho zdraví.

Většinu sezóny 2010 Del Potro promarodil s pravým zápěstím. Ze čtvrtého místa světového žebříčku spadnul během dvanácti měsíců do páté světové stovky. Ale senzačně se dokázal vrátit. V lednu 2012 už byl zpátky v TOP 10, zase vyhrával tituly a po kurtech proháněl ty nejlepší, na začátku aktuálního roku vyrovnal své žebříčkové maximum. Jenže pak se znovu ozvalo zápěstí.
 

Tentokrát to levé. Řeknete si možná - to nemůže být pro praváka tak zásadní komplikace. Jenže byla. Argentinec nedokázal pořádně odehrát backhand, jeho servis šel vinou slabého nadhozu o třídu níž, chyběla sebedůvěra. A tak se DelPo rozhodl pro radikální řešení. Na klinice uznávaného odborníka Richarda Bergera absolvoval v dubnu operativní zákrok, přesto bylo skoro jasné, že se už letos nevrátí.
 

Jenže operace dopadla skvěle a výborné výsledky má i Del Potrova rehabilitace. Chvíli se dokonce spekulovalo o tom, že se někdejší šampión z Flushing Meadows stihne dát do pořádku pro letošní US Open. To se sice nestalo, ale další termín jeho návratu působí realisticky: Zářijový turnaj v Kuala Lumpuru. Snad se tenhle comeback uskuteční.

Del Potrův tenis je totiž balzámem na duši. V sezóně, kdy je dominance někdejší "Velké čtyřky" skoro zapomenutým pojmem, kdy prakticky nikdo z užší elity nepředvádí stálou výkonnost, kdy je zraněný i Nadal, někdo takový prostě na túře chybí. Vzpomínky na jeho famózní wimbledonské semifinále 2013 proti Djokovičovi jsou stále živé. A věřím tomu, že brzy přibydou další.
 

Vojtěch Bidrman Nova Sport

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   15:00 16:45
   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   15:05 16:50
   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program