Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 11. 2014

BLOG: Djoker nebo FedEx? Nikdo jiný v Londýně nemá šanci

Federer a Djokovič
Zdroj: isifa.com

Z posledních jedenácti Turnajů mistrů triumfoval hned šestkrát Roger Federer, tři tituly získal na závěrečném podniku roku Novak Djokovič. Dočkáme se letos nového šampióna?

Nemyslím si. Do londýnské O2 arény odletěli Djokovič a Federer znovu v pozici těch, kterým by ostatní měli maximálně jen šlapat na paty.

 

Letošní sezóna už ale přinesla celou řadu překvapivých vítězů. Ať už to bylo na Australian Open, US Open, nebo na tisícovkách v Monte Carlu či Torontu. I proto jsou šance před World Tour Finals otevřené pro všechny. Někdo z finálové osmičky ale přeci jen má o dost lepší výchozí pozici...

 

1. Novak Djokovič - šance na vítězství: 50 %
V závěru sezóny hraje Srb nejlepší tenis na okruhu. Už dva roky neprohrál zápas v halovém prostředí, působil suverénně v Pekingu, Šanghaji i v Paříži (bilance 13-1). V základní skupině by Djokovič neměl mít sebemenší problém s postupem. Jeho sílu znají i soupeři, kteří Srba pasovali do role jistého postupujícího už před turnajem. Zkušenosti, neutuchající motivace, kterou podpoří i (takřka rozhodnutý) boj o post světové jedničky v konečném žebříčku. A taky fyzická kondice - tu má Djokovič v listopadu tradičně nejlepší. To jsou Srbovy devízy, které by ho znovu mohly dostat až na vrchol.

 

2. Roger Federer - šance na vítězství: 30 %
Šestinásobný šampión (2x z Houstonu, 2x z Šanghaje a 2x z Londýna) má za sebou skvělou sezónu. Otec čtyř dětí možná nevyhrál žádný grandslam, ale hlavně na podzim zase ukázal, v jak velké pohodě teď hraje. Triumfoval v Šanghaji i v Basileji, v pařížské hale Bercy ho sice přemohl už ve čtvrtfinále Raonič, ale právě díky tomu měl Federer víc času na odpočinek. S novou raketou, zdravotně fit, a zásoben radami kouče Edberga, Švýcar zaútočí na titul. Nezapomeňme ale na to, že je před ním ještě finále Davis Cupu, a tak si podvědomě část sil musí nechat pro antukovou bitvu v Lille. Pro celé Švýcarsko je letos Salátová mísa důležitější, než případný úspěch jednoho ze dvou zástupců na turnaji u Temže.

 

3. Andy Murray - šance na vítězství: 10 %
Už třikrát hrál na Turnaji mistrů semifinále, kam by to mohl dotáhnout i letos. Murrayho čeká záludná základní skupina, ale jeho podzimní forma mnohé mile překvapila. Protrápené jaro a léto, kdy byl Skot poměrně daleko za postupovými příčkami do Londýna, vystřídala parádní jízda podniky ve Vídni a ve Valencii. Na obou přehrál mimo jiných i Davida Ferrera, což nakonec rozhodlo jejich soupeření o letenku do O2 arény. Murray se v Londýně může spolehnout na domácí prostředí, každoročně je to vidět i slyšet ve Wimbledonu. Když se všechno sejde v jeho prospěch, ani v semifinále nemusí být bez šance.

 

4.-8. všichni ostatní - šance na vítězství: po 2 %
Tenis bývá nevyzpytatelný, ale není snadné představit si, že by na letošním Turnaji mistrů mohl uspět někdo z pětice Nišikori, Raonič, Čilič , Berdych nebo Wawrinka. První tři budou mít co dělat, aby ze sebe včas setřásli nervozitu z velké premiéry na Turnaji mistrů. Berdych zkušenosti s Londýnem má, ale v poslední době příliš nezvládá vyrovnané koncovky (z posledních osmi tiebreaků uspěl v jediném), a ve velkých zápasech bohužel až příliš často tápe, pokud jde o taktiku a zvládání klíčových momentů. Stan Wawrinka má nejlepší letošní zápasy za sebou a už dřív nepřímo naznačil, že celý závěr sezóny přizpůsobí daviscupovému finále.

Nova Sport

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   18:40

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - TBV Lemgo Lippe

 • Nova Sport 2

  • 15:35 17:30

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   17:30

   Teleshop

   17:45

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   18:00

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   20:05

   Premier League Darts 2019

   23:30

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý Program