Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 6. 2014

BLOG ze světa NBA: Vyhrál tým s velkým "T"

San Antonio
Zdroj: isifa.com

Tak to nakonec až tak dramatické nebylo. Finále NBA nabídlo basketbalovým fanouškům napínavou podívanou jen během prvních dvou zápasů, ale další tři utkání série přinesly místo dramatu opravdovou ódu na skvělý kolektivní basketbal. San Antonio nedalo obhájcům titulu z Miami žádnou šanci a slaví už svůj pátý titul za posledních 15 let.

Miamská superhvězda LeBron James dělal, co mohl, ale prostě to nestačilo. I v posledním nedělním zápase, v němž Spurs znovu vyhráli o téměř 20 bodů a uzavřeli sérii poměrem 4:1, nastřílel LeBron přes 30 bodů, ale neměl dostatečnou podporu spoluhráčů.
 

Spurs naopak hráli způsobem, který v podstatě přepsal historii. Ještě nikdy neměl v průběhu play-off nejlepší střelec vítězného týmu tak nízký průměr jako letos. Důvod? Mezi hráči Spurs by se totiž našli aspoň čtyři nebo možná i pět kandidátů na cenu MVP pro nejužitečnějšího hráče finále. Prostě Tým s velkým T.
 

Miami Heat rozhodně nehrají sobecký basketbal, ale ve finále prostě dostali školu. Ofenzívu Spurs nedokázali ve čtyřech z pěti zápasů vůbec přibrzdit. Neustálý pohyb hráčů i míče byl pro Heat vyčerpávající a na konci sérii působili všichni hráči Miami včetně LeBrona totálně vyhořelým dojmem.
 

Nejužitečnějším hráčem finále nakonec není nikdo ze zkušeného Velkého tria Tim Duncan, Manu Ginobili, Tony Parker (i když by si to všichni zasloužili), ale teprve dvaadvacetiletý Kawhi Leonard, který vstupoval do série jako Jamesův dvorní obránce. Od třetího zápasu ale vystupňoval svou ofenzívu takovým způsobem, že zcela změnil směr série. Nastřílel postupně 29, 20 a 22 bodů, přidal dominantní doskakování a skvělou obranu, a stal se po Magicu Johnsonovi druhým nejmladším hráčem historie, který kdy toto prestižní individuální ocenění získal.
 

Takže nezbývá na dálku pogratulovat Leonardovi a skvělému týmu Spurs. Vykoupení za loňskou srdcervoucí porážku ve Finále se podařilo a titul je v dobrých rukou…
 

Petr Janouch Nova Sport

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Fieberbrunn)

   11:35

   Ligue 1 Highlights (33)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (8)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: Hamburger SV - RB Lipsko

   10:40

   Natural Track Luge - World Championship

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

   12:50

   Proběhni.se 2019

   13:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   15:00

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - SG Flensburg - Handewitt

Celý Program