Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

BLOG ze světa NBA: Spurs si brousí zuby na odvetu

San Antonio
Zdroj: isifa.com

„Tentokrát to dokážeme,“ tvrdí hvězda San Antonio Spurs Tim Duncan před blížícím se Finále NBA, ve kterém jeho tým nastoupí stejně jako vloni proti Miami Heat. Vloni měli Spurs titul na dosah, ale připravila je o něj trojka Raye Allena v poslední sekundě šestého utkání série. Dokážou si letos spravit chuť?

Samo o sobě je obdivuhodné, že se hráči San Antonia dokázali po tak srdce rvoucí porážce, jakou si museli prožít vloni, znovu dostat až do Finále NBA. Ale to jsou prostě Spurs – vzor stability nejen pro basketbalovou NBA, ale pro všechny profesionální ligy. Budou mít druhou šanci a jsou na ni pořádně nažhavení.
 

Oproti loňské sezóně budou mít Spurs výhodu toho, že se případné sedmé rozhodující utkání finálové série hraje na jejich palubovce. Právě na ní jsou letos v play-off obzvlášť těžko k poražení (bilance 9/1), hrají doma vždy s ohromnou energií, skvěle střílejí a dokážou dostat soupeře pod obrovský tlak. Ve finále Západní konference proti Oklahomě City vyhráli všechny 3 domácí zápasy v součtu o těžko uvěřitelných 80 bodů.
 

To, co ale fanouškům Spurs dělá právě teď velké vrásky, je zdravotní strav ústředního rozehrávače Tonyho Parkera. Ten má problémy s kotníkem a v poločase šestého utkání finálové série Západní konference dokonce odstoupil ze hry. Spurs sice může těšit, že tento zápas dokázali vyhrát i bez něj, ale pokud by nebyl do čtvrtečního startu velkého finále (5.června) v pořádku, bylo by to pro tým obrovské oslabení.
 

Proti obhájcům titulu z Miami je totiž nepochybně čeká nesmírně náročná bitva. Heat sice nevypadali před začátkem play-off zrovna v oslnivé formě, ale jeho dosavadním průběhem prošli zcela jednoznačně s bilancí 12/3. A jejich forma stoupá sérii od série…
 

Petr Janouch Nova Sport

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:00 02:05

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   02:05

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:25

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:50

   Spartan race – Dolní Morava

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:15

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   11:50

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   13:35

   Carabao Cup 2019

   14:05

   DFB Pokal 2019

Celý Program