Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

BLOG ze světa GOLFU: McIlroy mezi legendami

McIlroy
Zdroj: isifa.com

Vyhrát The Open Championship je snem každého golfisty. Vyhrát tento slavný turnaj ve věku pouhých pětadvaceti let je naprostá senzace. Ale vyhrát ho v pětadvaceti jako už svůj třetí turnaj z oné velké „grandslamové“ čtveřice major-turnajů, to je věc, která řadí Roryho McIlroye mezi opravdové legendy golfové hry.

Když mladík ze Severního Irska v neděli zvedl nad hlavu slavný Klaretový džbán, byl to už jeho třetí major triumf. V roce 2011 dominoval na US Open, o rok později na US PGA Championship a nyní se může pochlubit i titulem na The Open Championship. Jediným titulem, který mu tedy v této kategorii chybí, je Masters v Augustě.
 

Nemá cenu spekulovat o tom, že McIlroy už onen kariérní „Grand Slam“ mohl mít, protože v roce 2011 vedl před finálovým kolem o čtyři rány, ale závěrečný kolaps (80 ran) ho o výhru připravil. Dokonce i tři tituly jsou v jeho věku úžasným úspěchem, kterým se dostal mezi opravdové legendy. V historii golfu se totiž něco takového povedlo pouze Jacku Nicklausovi a Tigeru Woodsovi.
 

Pouze pět legendárních hráčů dokázalo ve své kariéře Grand Slam završit – Gene Sarazen, Ben Hogan, Gary Player, Nicklaus a Woods. A právě jen Nicklaus a Woods měli tři ze 4 titulů v McIlroyově současném věku. Je jasné, že třeba už příští Masters na jaře 2015 bude provázet snad ještě větší očekávání než obvykle – dokáže McIlroy udělat poslední krok?!
 

Letošní Open jasně ukázalo, jak McIlroy herně vyzrává. Podařilo se mu mimo jiné i něco, co se za 143 ročníků nejstaršího major turnaje vůbec stalo jen sedmkrát – vyhrál totiž systémem start-cíl, tedy jinak řečeno vedl po všech jednotlivých kolech. To je v současné konkurenci nesmírně náročné a na každého hráče to vytváří extrémně velký psychický tlak, když musí takzvaně „spát na vedení.“
 

Tiger Woods po nadějném prvním kole nakonec na letošním Open selhal, ale asi bylo přece jen přehnané od něj čekat po operaci zad nějaké zázraky. Nicméně jeho „major“ půst, který začal v roce 2008, stále trvá a mnoho lidí už začíná pochybovat, že někdy onen vytoužený rekord Jacka Nicklause (18 major titulů, Woods jich má zatím stále 14) dokáže překonat. Že by opravdu začínala McIlroyova éra i v tomto ohledu? Nezbývá než se nechat překvapit…

Nova Sport

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:50 00:40

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

   00:40

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   01:35

   Infinite Trail

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 23:35 01:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

   13:25

   UFC Ultimate knockouts (1)

Celý Program