Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 8. 2014

BLOG ze světa GOLFU: A znovu Rory!

McIlroy
Zdroj: isifa.com

Každý špičkový golfista ví, jak je v současné tvrdé konkurenci těžké vyhrát dva turnaje za sebou. Vyhrát dokonce tři za sebou je naprostou raritou. A když jsou mezi těmi třemi turnaji dva majory a jeden turnaj série WGC, pak mluvíme o naprosto fenomenálním úspěchu…Zdá se, že dvacetiletá golfová „vláda“ Tigera Woodse je definitivně u konce. Začíná éra Roryho McIlroye!

Stále teprve pětadvacetiletý Severní Ir vyhrál v neděli na slavném hřišti Valhalla už svůj čtvrtý major titul, když podruhé v kariéře zvedl nad hlavu proslulou Wanamakerovu trofej, patřící vítězi US PGA Championship. Letos už dokázal vyhrát dokonce čtyři turnaje, ve kterých se sešla absolutní světová špička – nejprve na jaře ovládl „vlajkovou loď“ evropské série BMW PGA Championship a v posledních týdnech přišla zmiňovaná velká série – The Open Championship, WGC – Bridgestown Invitational a US PGA Championship.
 

Už minulý týden ho vynesl zpět do pozice světové jedničky, nedělní vítězství ve Valhalle pak tuto pozici výrazně upevnilo. Jaké je to být v čele oficiálního světového žebříčku, to už dobře zná – v předchozích případech se tam ale vždy udržel jen na pár týdnů. Tentokrát je ale golfový svět přesvědčen, že McIlroy je definitivně připraven.
 

Výhra na Valhalle totiž jasně potvrdila, jak ohromně vyzrál. Jestliže jeho první major triumfy přišly po „hladkých jízdách,“ během nichž nedal konkurenci šanci, a naopak ve vypjatých dramatech občas selhával, tak letos je to jiné. V neděli zahajoval finálové kolo o jednu ránu v čele, ale během první devítky se trápil a v jednu chvíli ztrácel dokonce tři rány na první místo.
 

Dokázal však udržet nervy na uzdě a fantasticky zabojovat. Jeho dvěstěšedesátimetrová přihrávka trojkou dřevem na eagle na 10.jamce, který ho vrátil do hry, nepochybně vstoupí do historie. A dokázal se vyrovnat i s extrémním psychickým tlakem na poslední jamce, na kterou hráči kvůli zdržení, způsobenému lijákem, vstupovali už téměř za tmy.
 

V jeho hře se dá v současnosti jen těžko najít nějaká slabina. Je ve vynikající fyzické kondici, pálí míče neuvěřitelně daleko a navíc velmi přesně, má fenomenální krátkou hru a puttování a navíc je psychicky nesmírně silný a sebevědomý. A hlavně – golf je u něj znovu na prvním místě. Jeho rozchod s tenistkou Carolinou Wozniacki byl v médiích propírán ze všech stran, a i když se sám McIlroy vždy vyjadřuje velmi diplomaticky, připustil, že mu tento rozchod k současné velké sérii pomohl.
 

„Trénoval jsem velmi tvrdě i předtím, ale teď golfem žiju každou minutu, myslím na něj, když ráno vstávám a když jdu večer spát. Psychicky jsem na tom lépe. Posledních pár měsíců jsem pracoval nesmírně tvrdě, dělal jsem všechny správné věci a teď sklízím ovoce,“ prohlásil.
 

Petr Janouch Nova Sport

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:05 18:35

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   18:35

   NHL News

   18:50

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   20:50

   Večerní Sportovní noviny

   20:55

   Studio NHL

   21:05

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • 16:55 19:00

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   19:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   22:00

   UFC Unleashed (2)

   22:50

   Element (385)

   23:00

   Natural Track Luge - World Championship

   23:35

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

Celý Program