Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

BLOG z golfu: Divoké karty pro Ryder Cup alias „pozdní lítost“

Tým Evropy na Ryder Cupu, v popředí kapitán Jose Maria Olazabal
Zdroj: isifa.com
Tým Evropy na Ryder Cupu, v popředí kapitán Jose Maria Olazabal

Největší golfová událost sezóny je téměř tady. Už v pátek 26.září začíná ve skotském Gleneagles čtyřicátý ročník slavného Ryder Cupu, který tradičně poutá pozornost desítek milionů sportovních fanoušků na obou stranách Atlantiku.

V obou týmech – jak evropském tak i americkém – ale tentokrát budou chybět hráči, kteří ukázali v posledních dnech absolutně špičkovou formu.
 

Je to docela zvláštní situace – kapitáni obou týmů Paul McGinley a Tom Watson museli oznámit své tři „divoké karty“ („kapitánské volby“) už několik týdnů před zahájením souboje a oba víceméně vsadili na zkušenosti a „velká jména.“ Bohužel pro ně ale vzápětí předvedli famózní jízdu hráči, na které se nedostalo.
 

Na americké straně to byl samozřejmě sedmadvacetiletý Billy Horschel, který dokázal vyhrát poslední dva turnaje sezóny PGA Tour (BMW Championship a Tour Championship), nechal za sebou i světovou jedničku Roryho McIlroye a triumfoval v celém FedexCupu. Tým Spojených států ale nastoupí v Gleneagles bez něj, stejně jako bez Chrise Kirka, který vyhrál předchozí turnaj a celkově skončil ve FedexCupu na druhém místě.
 

Trochu podobné je to v evropském týmu – i na obrazovkách stanice NOVA sport jsme mohli sledovat triumfální vítězství nizozemského hráče Joosta Luitena na prestižním Wales Open, které se hrálo v dějiště minulého evropského Ryder Cupu, v resortu Celtic Manor. Za sebou nechal čtyři členy evropského rydercupového týmu a rozhodně prokázal daleko lepší formu než zkušený Lee Westwood, který divokou kartu dostal.
 

Luiten navíc skončil na předchozích dvou turnajích na čtvrtém a pátém místě a v evropském finančním žebříčku se posunul už do první desítky, ale i jeho forma prostě přišla o trochu příliš pozdě…Kdo bude víc litovat? Tom Watson nebo Paul McGinley? To se dozvíme už na konci tohoto týdne…


 

Petr Janouch Nova Sport

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:45 16:30

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   16:30

   Cape Pioneer Trek Finals

   17:00

   Element (394)

   17:15

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Nova Cup 2019 – Sahara race

 • Nova Sport 2

  • 16:15 16:30

   KITE LIFE (3)

   16:30

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   19:00

   UFC Ultimate knockouts (1)

   19:30

   Glemmride 2019

   20:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   21:45

   Major League Soccer Highlights (24)

Celý Program