Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 8. 2014

Blog WNBA: Neuvěřitelný comeback změnil mapu play-off

WNBA
Zdroj: isifa.com

Neuvěřitelné! První kolo letošního play-off basketbalové WNBA jasně ukázalo, že ve sportu prostě nemůžete brát nic za zaručené. Trojnásobný finalista ligy z posledních čtyř let Atlanta Dream vstupoval do play-off Východní konference jako jasný favorit, ale nechal si utéct postup způsobem, z jakého se asi jen tak nevzpamatuje.

Dream ani jeden z předchozích tří postupů do Finále WNBA nedokázaly proměnit v titul a letošní rok měl být tím, kdy se to konečně podaří. Tým sice nepředváděl v základní části nijak oslnivou formu, ale neměl na slabém Východě žádnou konkurenci a cesta do dalšího finále se brala jako jasná věc. A obzvlášť ho nemělo ohrozit Chicago, které ve své historii dokonce ještě nikdy nevyhrálo zápas play-off (!) a navíc do něj postoupilo jen díky "tiebreakeru" na úkor New Yorku, a to s výrazně zápornou bilancí.
 

Už v prvním zápase série ale přišel šok, když Dream doma prohrály o 3 body a najednou měly nůž na krku. V druhém utkání v Chicagu své soupeřky ovšem celkem jasně přehrály a zdálo se, že vše půjde podle plánu - obzvlášť když ve třetím rozhodujícím zápase na domácí palubovce vedly až o 20 bodů. Ještě na začátku poslední čtvrtiny měly náskok 16 bodů, ale pak přišel totální šok.
 

Chicago v čele s famózně hrající mladou hvězdou Elenou Delle Donneovou totiž předvedl nevídanou smršť, vyhrálo poslední desetiminutovku 30:13 (!) a po historickém comebacku a výhře 81:80 senzačně nejvýše nasazený tým Východu vyřadilo. Rozhodující koš zaznamenala 8 sekund před koncem - kdo jiný, než Delle Donneová...A aby toho nebylo málo, míč po střele domácí hvězdy Angel McCoughtryové v poslední sekundě poskakoval několik vteřin po obroučce a pak vypadl ven...Asi se můžeme jen těšit, co nabídne blížící se Finále WNBA, které začíná už 7.září.


 

Petr Janouch Nova Sport

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

   13:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   10:45

   Magazín NBA Action (29)

   11:15

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   13:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

Celý Program