BLOG: Státní hymnou k vítězství! Týmy NHL sází na národní cítění

Hymna Montreal
Zdroj: isifa.com
Témata:

Silný mezzosoprán zní v montrealské Bell Centre. Oh, Canada......! Operní pěvkyně Ginnette Renoová ví, že když vloží do svého hlasu vše, strhne masy diváků na tribuně. Hráči Canadiens pak nastoupí s podporou ohromné energie. V pěti ze sedmi domácích zápasů to dokázali přetavil v úvodní gól, který padl během prvních 11 minut. To není náhoda.

3. zápas v sérii s Tampou a vůbec první domácí pro Montreal v playoff. René Bourque ujede hned v první akci a z levého křídla propálí brankáře Lindbäcka. Bum! Montreal vede po 11 vteřinách 1:0. Další zápas. Daniel Briere dostane ve třetí minutě nabito před bránu a kanadský tým zase vede. Síla, která sálá z hlediště je ohormující. Montreal dokázal vstřelil rychlý gól v pěti ze sedmi zápasů.

Paní Ginnette Renoová přitom utrpěla v lednu infarkt. Lékař jí ale doporučil, ať zpívá, že to jejímu tělu prospívá. A tak zpívá a Montreal z toho profituje.
 

Také ostatní týmy sází na osvědčené modely. Los Angeles Kings sází na krásnou Piu Toscanovou, která se kdysi účastnila soutěže Americký talent. I ona má nesporný talent a dokáže Staples Center strhnout.

 

Když ale neměla čas zpívat před prvním domácím zápasem v sérii s Chicagem, našli za ní pořadatelé více než svéráznou náhradu. Americkou hymnu zahrál rockový kytarista Slash. Někteří diváci si zřejmě při kvílivém zvuku kytary zacpávali uši, ale Kings to neuškodilo a zápas vyhráli.


Už 38 let zpívá hymny před zápasy Bostonu Bruins René Rancourt. 74letý bývalý námořník patří ke stejným celebritám jako Zdeno Chára nebo Tuukka Rask. Oblečený jako kabaretiér v obleku se zlatou vestou zakončí svůj výstup pokaždé oslavným gestem, které má publikum rozpumpovat. Ve svém oboru se rozhodně vyzná.


 

Nova Sport

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   11:30

   Barcelona Spartan Race

   12:00

   Ultra Pirineu - Trailrunning

 • Nova Sport 2

  • 08:15 10:45

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:45

   Major League Soccer Highlights (12)

   11:15

   UFC Now (16)

   12:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   12:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   13:00

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

Celý Program