Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 8. 2014

BLOG: Přežije hokejová LM více než dvě sezony? Šance tu je

Hokejová Sparta Praha
Zdroj: ČTK
Hokejová Sparta Praha

Hokejová Liga mistrů je tady. Už zase? Tak se zeptá mnohý fanoušek při vzpomínce na několik neúspěšných pokusů z různých stran napodobit prestižní a bohatou fotbalovou sestru. Projekt s oficiálním názvem Champions Hockey League slibuje, že bude jiný. A hlavně vydrží.

Věřit se tomu dá. Sami hokejisté jsou naladěni vstřícně, funkcionáři mluví o solidním projektu. Samotné kluby a ligy ze šesti zakládajících zemí jsou na něm finančně zainteresovány a chtějí vzájemná měření sil ze skromné startovní čáry dál budovat. Nespoléhají na peníze z velké země na Východě jako naposledy, nebudou si (zatím) rozdělovat kdo ví jak vysoké prémie. Navíc nezastírají, že se jedná o nejspíš poslední pokus najít smysluplnou hokejovou soutěž napříč starým kontinentem.
 

Že jde do CHL celkem čtyřiačtyřicet klubů ze dvanácti národních soutěží včetně šesti českých (Zlín, Sparta, Třinec, Pardubice, Vítkovice a Liberec) je další dobrá zpráva. Stejně jako to, že IIHF pustila nový projekt do sezony, ve které se odehraje velká část základní části a pak atraktivní play off s únorovým finálovým vyvrcholením. Takže rozhodně nejde o přípravu na sezonu.

A že v jedenácti základních skupinách, ze kterých do play off postoupí pouze vítězové a pět nejlepších týmů ze druhých míst, není žádný klub z KHL? Podle mě žádná škoda. Kontinentální liga má svých problémů dost, navíc kolikrát dlouhé, složité a drahé cestování hokejistům chybět nebude. A kdo ví, jestli by nevyzpytatelní Rusové měli zájem i za rok.
 

Pokud tedy bude Liga mistrů i pro příští sezónu na mapě hokejové Evropy. Věřím, že ano. A bude tam patřit i dál, se stále větší vážností a prestiží.
 

Filip Šedivý Nova Sport