Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

WIMBLEDON KDYŽ SE DAŘÍ, TAK SE DAŘÍ

BLOG: Post – Communism Open. A velká vítězství českých žen

Kvitová, Šafářová, Smitková
Zdroj: isifa.com

Velké okamžiky českých tenistek. To byl pátý hrací den letošního Wimbledonu. Respekt navíc budí jména soupeřek, které dámy ze země ve střední Evropě vyřadily. A také způsob, jakým to dokázaly. A jaké své zdi tím zbořily.

Barbora Záhlavová – Strýcová poslala domů světovou dvojku Li Na. Poprvé v kariéře pokořila hráčku z Top 10 světového žebříčku, premiérově v životě je v osmifinále grandslamového turnaje. „Pro takové zápasy hraju tenis,“ prohlásila po utkání. Pro taková střetnutí ho sledujeme a držíme palce.
 

Lucie Šafářová až ve čtvrtém vzájemném duelu našla recept na Dominiku Cibulkovou. Navíc jednoznačně, nasazená desítka si ani neškrtla, agresivně a přesně hrající rodačka z Brna na kurtu jasně dominovala. Ukázala, že pod koučem Robem Steckleym jde v sedmadvaceti letech nahoru a naučila se hrát na největších turnajích – na každém z letošních grandslamů došla minimálně do třetího kola. Tak daleko se dříve ocitala spíše výjimečně.
 

Šafářové příští soupeřka, Tereza Smítková, dál píše svou pohádku. Devatenáctiletá kvalifikantka při svém grandslamovém debutu udolala Bojanu Jovanovskou, o sto třicet příček lépe postavenou na žebříčku, 10:8 ve třetí sadě. Smítková dvakrát čelila podání soupeřky na vítězství, odvrátila mečbol, a i když v kritických chvílích snad i brečela na kurtu, nakonec měla dost psychických sil. Dosud Smitková získala na odměnách milión a půl korun, teď na jediném turnaji vydělala milióny čtyři.
 

A ještě Petra Kvitová. Obrovská bojovnice v klání bývalých wimbledonských šampiónek dlouho marně hledala recept na výborný servis Venus Williamsové – a nakonec ho našla v koncovce rozhodující sady. Vítězka turnaje zpřed tří let zase ukazuje, že na trávě v All England Clubu hraje pokaždé svůj nejlepší tenis.
 

A ještě jeden postřeh. Češka, Češka, Ruska, Polka, Češka, Číňanka, polská Dánka a Češka. Tak vypadá dolní polovina pavouka ženské dvouhry. Post – Communism Open… A to byl tenis pro komunistický režim buržoazní sport.

Filip Šedivý Nova Sport

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 00:50

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   00:50

   KITE LIFE (1)

   01:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   10:50

   KITE LIFE (1)

 • Nova Sport 2

  • 20:05 01:00

   World Matchplay Darts 2019

   01:00

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

   01:25

   NHL – akce měsíce

   01:30

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   World of Freesport Special: Best of Climbing

Celý Program