Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

BLOG: Nová smlouva pro Ondřeje Paláta. Zasloužená odměna

Ondřej Palát
Zdroj: isifa.com

Deset miliónů amerických dolarů za příští tři sezóny. To je smlouva, kterou s Tampou Bay podepsal Ondřej Palát. Společně s dalším mladým ofenzivním talentem Tylerem Johnsonem tak bude pátým nejlépe placeným útočníkem Lightning.

Tohle postavení si třiadvacetiletý rodák z Frýdku – Místku tvrdě vybojoval, v právě končícím ročníku NHL se ve své premiérové plnohodnotné sezóně v nejslavnější lize světa skvěle uvedl. Dal 23 gólů, nasbíral 59 bodů, byl druhým nejproduktivnějším hráčem Tampy Bay a také nováčkem v rámci celé ligy. Díky tomu bude za dvanáct dnů v Las Vegas, aby mezi největšími hvězdami NHL čekal na vyhlášení Calder Trophy. Byl chválen za svou práci na obou koncích kluziště, za schopnost rychle se adaptovat vedle největších hvězd týmu, nejprve Martina St. Louise, poté Stevena Stamkose. A vytvořit s nimi úderné komando.
 

Však také před polovinou sezóny generální manažer Blesků Steve Yzerman prohlásil: „S Palátem jsme počítali do čtvrté, maximálně třetí formace. Ale on hraje tak dobře, že musí být v prvním útoku.“ A tak v něm nastupoval, i když jeho plat tomu neodpovídal.
 

Teď už bude. A Ondřej Palát si bude muset svoji pozici obhájit, protože když mohl hrát v elitní pětce s platem necelých 600 tisíc, klidně ho kouč Jon Cooper pošle do čtvrté, i když bude brát skoro šestkrát tolik. Záležet bude jen na jeho výkonech.

Ondřej Palát
Zdroj: isifa.com Ondřej Palát

Věřím, že to český útočník zvládne. Ve své kariéře jde postupnými kroky, všechno si odpracoval a zasloužil. Z Frýdku – Místku se posunul do Vítkovic, kde se stal mistrem republiky v dorostu i juniorech. Pak odešel do kanadské juniorské QMJHL, draftován byl až ve dvaceti letech a sedmém kole před třemi lety Tampou. Dvě sezóny hrál AHL – v první pomohl Norfolku zvítězit v Calder cupu, ve druhé byl nejproduktivnějším hráčem v play off, jako druhý Čech v historii. A teď tedy prosazení se v NHL a aktuálně štědrý tříletý kontrakt.
 

Ondřej Palát jde po správné cestě.
 

Filip Šedivý Nova Sport

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:20 18:50

   Rychlá kola (7)

   18:50

   NBA – akce měsíce

   19:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   19:30

   Cliff Diving World Series - Libanon

   20:45

   RunTour – Liberec

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 17:30 20:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   20:05

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   Ambassador’s 2019

   00:10

   Sport Hradec Cup 2019

   00:25

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

Celý Program