jen tak dál

Berdych je v Monte Carlu ve čtvrtfinále! Končí Wawrinka a Federer

Tomáš Berdych na turnaji v Monte Carlu

Tomáš Berdych je v Monte Carlu již ve čtvrtfinále. V něm se utká se čtvrtým nasazeným Milošem Raoničem. Velký výprask schytal Stan Wawrinka. Končí také Roger Federer.

Berdycha čekal v osmifinále Roberto Bautista-Agut. Oba soupeři se utkali před tímto duelem čtyřikrát, oba shodně brali dvě výhry. První set byl nesmírně vyrovnaný. Berdych rychle vedl 2:0, Španěl však dokázal srovnat. Od té doby si oba hráči drželi podání a musel tak rozhodnout tie break. Berdych dokonce odvracel setbol. Situaci však ustál a ukončil první set esem.

Druhý set začal stejně jako ten první. Za stavu 4:4 se však Berdychovi podařilo Aguta obrat o servis potřetí v zápase a to byl rozhodující zlom. Berdych při svém podání utkání v klidu doservíroval a zajistil si i na dalším turnaji postup mezi nejlepší osmičku. Ve čtvrtfinále vyzve Kanaďana Miloše Raoniče.

S turnajem se loučí Stan Wawrinka. Ten dostal naloženo od devátého nasazeného Bulhara Dimitrova. Za 54 minut se loučil s Monte Carlem po prohře 1:6, 2:6. Wawrinka vytvořil 41 nevynucených chyb a připsal si pouze čtyři vítězné míče. Potvrdil tak, že antuka není jeho šálkem kávy. Kromě Wawrinky končí i další Švýcar Roger Federer. Ten nestačil na agilního Gaela Monfilse, který vyhrál 2:0 na sety.

Turnaj v Monte Carlu můžete sledovat na Nova Sport a VOYO.