Večeřová: Hrát jen jediný zápas, dalo by se i zvítězit

Ivana Večeřová
Zdroj: Mediafax
Ivana Večeřová

Na dotazy čtenářů tn.cz odpovídala v on-line rozhovoru basketbalistka Ivana Večeřová, která s českým týmem získala na mistrovství světa stříbrné medaile.

Česká republika žila poslední dny basketbalem, protože v srdci Evropy vrcholil světový šampionát. A české hráčky udělaly všem fanouškům obrovskou radost. Bojovaly jako lvice a po těžkých utkáních ve čtvrtfinále i semifinále vyzvaly v turnajovém finále výběr USA.
 

"Hlavní rozdíl byl predevšim v únavě a fyzických dispozicích obou týmů. Myslím, že kdybychom hrály jen jediný zápas a ne jiz devátý v řadě, dalo by se i zvítězit," prohlásila jedna z hlavních tahounek Ivana Večeřová, která byla hostem on-line rozhovoru na tn.cz.
 

Ve finále nakonec český tým poslední krůček na pomyslný Olymp neudělal. Američanky zvládly finálový zápas stejně jako všechna svá vystoupení na turnaji a získaly zlato. Česká děvčata se ale i tak radují. Stříbrné medaile jsou úspěchem, který nikdo nečekal a o to více nyní hřeje.
 


Rozhovor

 

"Daly jsme do každého zápasu vše. USA mělo průchod turnajem podstatně méně naročný. Už bylo težké zápasit s kily i jejich energií navíc. Stále jsme ale cítily naději," popsala finálový duel.
 

Američanky byly favoritkami celého šampionátu od samého začátku, takže i když Češky ve finále padly, nehodnotila Večeřová vystoupení negativně.
 

"Naděje žila, neměly jsme co ztratit, bylo to blízko. Škoda. Američanky byly lepší, my jsme jim ale byly důstojnými soupeřkami. Myslím si, že prohrát s nimi o dvacet bodů není špatný výsledek, ale mohly jsme být ve skóre i blíže," svěřila se.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

jpz TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   02:05 04:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   10:45

   MotoGP - VC Německa (závod Moto3)

   11:30

   MotoGP - VC Německa (závod Moto2)

   12:15

   MotoGP - VC Německa (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   09:00 10:40
   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (2)

   10:50

   RunTour - Brno

   11:00

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - SG Flensburg - Handewitt

   12:25

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem

   13:00

   Ragby: Bristol Bears - Harlequins

Celý program