Večeřová: Hrát jen jediný zápas, dalo by se i zvítězit

Ivana Večeřová
Zdroj: Mediafax
Ivana Večeřová

Na dotazy čtenářů tn.cz odpovídala v on-line rozhovoru basketbalistka Ivana Večeřová, která s českým týmem získala na mistrovství světa stříbrné medaile.

Česká republika žila poslední dny basketbalem, protože v srdci Evropy vrcholil světový šampionát. A české hráčky udělaly všem fanouškům obrovskou radost. Bojovaly jako lvice a po těžkých utkáních ve čtvrtfinále i semifinále vyzvaly v turnajovém finále výběr USA.
 

"Hlavní rozdíl byl predevšim v únavě a fyzických dispozicích obou týmů. Myslím, že kdybychom hrály jen jediný zápas a ne jiz devátý v řadě, dalo by se i zvítězit," prohlásila jedna z hlavních tahounek Ivana Večeřová, která byla hostem on-line rozhovoru na tn.cz.
 

Ve finále nakonec český tým poslední krůček na pomyslný Olymp neudělal. Američanky zvládly finálový zápas stejně jako všechna svá vystoupení na turnaji a získaly zlato. Česká děvčata se ale i tak radují. Stříbrné medaile jsou úspěchem, který nikdo nečekal a o to více nyní hřeje.
 


Rozhovor

 

"Daly jsme do každého zápasu vše. USA mělo průchod turnajem podstatně méně naročný. Už bylo težké zápasit s kily i jejich energií navíc. Stále jsme ale cítily naději," popsala finálový duel.
 

Američanky byly favoritkami celého šampionátu od samého začátku, takže i když Češky ve finále padly, nehodnotila Večeřová vystoupení negativně.
 

"Naděje žila, neměly jsme co ztratit, bylo to blízko. Škoda. Američanky byly lepší, my jsme jim ale byly důstojnými soupeřkami. Myslím si, že prohrát s nimi o dvacet bodů není špatný výsledek, ale mohly jsme být ve skóre i blíže," svěřila se.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

jpz TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • AS Řím - Manchester United

   20:55 23:00
   23:00

   Alpine Rollercoaster

   23:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (14)

   00:00

   Český motorsport 2021 (2)

   00:30

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (5)

   01:05

   NHL: Boston Bruins - New York Rangers

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2021

   20:00 23:00
   23:00

   Basketbal: Hapoel Unit - Credit Holon - Hereda San Pablo Burgos

   00:45

   Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

   01:15

   Basketbal: ERA Nymburk - Pinar Karsiyaka

   03:05

   NHL: Edmonton Oilers - Vancouver Canucks

   09:00

   Premier League Darts 2021

Celý program