Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Nowitzki nechybí v nominaci na Utkání hvězd NBA

Zápas hvězd basketbalové NBA se neobejde bez nejužitečnějšího hráče finálové série loňského play-off Dirka Nowitzkého.

Do výběru Západní konference ho zařadili trenéři 30 celků, kteří rozhodli o tom, kdo doplní pětičlenné základní sestavy obou týmů, informovala o tom server ESPN.
 

Německý basketbalista Nowitzki hrající za Dallas si připíše jedenáctou účast v exhibičním Utkání hvězd v řadě. Dres Západu si v neděli 26. února v Orlandu kromě něj obléknou i křídelníci LaMarcus Aldridge (Portland), Marc Gasol (Memphis) a Kevin Love (Minnesota) a rozehrávač Steve Nash (Phoenix), Tony Parker (San Antonio) a Russell Westbrook (Oklahoma City).
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Nováčky v Utkání hvězd jsou Aldridge a mladší z bratrů Gasolových, premiéru bude mít i pivot Los Angeles Lakers Andrew Bynum, jehož fanoušci zařadili do zahajovací sestavy. Do výběru se nedostal jeho spoluhráč Pau Gasol. Po dvou hráčích mají na soupisce Západu oba kluby z Los Angeles - Lakers a Clippers, i lídr konference Oklahoma City.
 

Ve Východní konferenci trenéři nezapomněli na lídra Bostonu Paula Pierce, který se představí mezi hvězdami NBA podesáté. V Orlandu se potká v jednom týmu i s útočníky Chrisem Boshem (Miami) a Luolem Dengem (Chicago), pivotem Royem Hibbertem (Indiana) a rozehrávači Andrem Iguodalou (Philadelphia), Joem Johnsonem (Atlanta) a Deronem Williamsem (New Jersey). Nováčky jsou Deng, Hibbert a Iguodala. Nominace Boshe dělá z Miami "nejhvězdnější" tým v NBA, v základní sestavě Východu jsou i jeho dva spoluhráči LeBron James a Dwyane Wade.
 

Výběry povedou trenéři lídrů konferencí k 15. únoru 2012.
 

Sestavy pro 61. Zápas hvězd NBA (26. února 2012, Orlando):
 

Východní konference:
Rozehrávači: Derrick Rose (Chicago), Dwyane Wade (Miami), Andre Iguodala (Philadelphia), Joe Johnson (Atlanta), Deron Williams (New Jersey)
Krřdelníci: Carmelo Anthony (New York), LeBron James (Miami), Chris Bosh (Miami), Paul Pierce (Boston), Luol Deng (Chicago)
Pivoti: Dwight Howard (Orlando), Roy Hibbert (Indiana)
Základní pětka: Rose, Wade, Anthony, James, Howard
 

Západní konference:
Rozehrávači: Chris Paul (Los Angeles Clippers), Kobe Bryant (Los Angeles Lakers), Steve Nash (Phoenix), Tony Parker (San Antonio), Russell Westbrook (Oklahoma City)
Křídelníci: Kevin Durant (Oklahoma City), Blake Griffin (Los Angeles Clippers), LaMarcus Aldridge (Portland), Marc Gasol (Memphis), Kevin Love (Minnesota), Dirk Nowitzki (Dallas)
Pivot: Andrew Bynum (Los Angeles Lakers)
Základní pětka: Paul, Bryant, Durant, Griffin, Bynum

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 06:15 07:10

   MotoGP - VC Japonska (trénink Moto3)

   07:10

   MotoGP - VC Japonska (trénink Moto2)

   08:05

   MotoGP - VC Japonska (trénink MotoGP)

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - New York Rangers

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 04:05 06:45

   NHL: Vegas Golden Knights - Ottawa Senators

   09:00

   Basketbal: Teksüt Bandirma - Hapoel Jerusalem

   10:30

   MONETA Czech PGA Tour (6)

   11:25

   Rychlá kola (10)

   11:50

   Off-road Maraton (6)

   12:10

   Truck Racing Magazine (8)

Celý Program