NBA: Phoenix první domácí zápas zvládl a snížil sérii s Lakers

Tahoun Phoenixu Steve Nash exceloval přesto, že si v průběhu utkání zlomil nos.

Basketbalisté Phoenixu zvládli důležité první domácí utkání semifinále play-off NBA s Los Angeles Lakers a po výhře 118:109 snížili v sérii na 1:2. Hlavní zásluhu na tom měl pivot Amare Stoudemire, který nastřílel 42 bodů a přidal 11 doskoků. Lakers k prodloužení série osmi výher nepomohl ani výborný výkon Kobeho Bryanta, který dal 36 bodů a jediný doskok ho dělil od zisku ceněného triple double.

Phoenix se mohl znovu spolehnout i na rozehrávače Steva Nashe. Dvojnásobný nejužitečnější hráč soutěže nastřílel 17 bodů a přidal 15 asistencí, a to i přesto, že si v průběhu zápasu zlomil nos. "Nos je má nejmenší obava. Mnohem víc mě zajímá výsledek a ten je pro nás nesmírně důležitý. Nemohli jsme si dovolit prohrát, pak už bychom to měli těžké. Teď to chceme doma srovnat," řekl Nash.

Domácí o důležité výhře rozhodli v poslední čtvrtině, kterou vyhráli 32:25, přičemž závěrečné minuty zápasu vyhráli 11:2. Dvaceti body k tomu přispěl Robin Lopez, o bod méně nastřílel Jason Richardson. Hosty vedle Bryanta táhli i autor 23 bodů Pau Gasol a osmnáctibodový střelec Derek Fisher.

NBA, play-off - výsledek z noci na pondělí:

Západní konference - 3. zápas finále:
Phoenix Suns - Los Angeles Lakers 118:109 (29:32, 25:15, 32:37, 32:25)
Nejvíce bodů: Stoudemire 42 a 11 d., Lopez 20, Richardson 19, Nash 17 a 15 a. - Bryant 36 a 11 a., Pau Gasol 23, Fisher 18, Artest 12, Odom 10.
Stav série: 1:2.