Aktualizováno 13.6. 2012 07:50

NBA: Oklahoma na úvod finálové série zdolala Miami

Basketbalisté týmu Oklahoma City Thunder vyhráli v noci na středu úvodní utkání finále play-off NBA na domácí palubovce nad Miami Heat 105:94.

Velký podíl na tom měla domácí dvojice Kevin Durant a Russell Westbrook, která si společně připsala 63 bodů, Oklahoma tak vede v sérii 1:0 na zápasy.

Miami začalo lépe, když vedlo na úvod 10:2 a celou první čtvrtinu vyhrálo 29:22. Druhá část hry byla velmi vyrovnaná a Heat si udržovali drobný náskok. O ten přišli poprvé v první polovině třetího dějství, kdy se domácím povedlo srovnat na 60:60 a definitivně na konci třetí čtvrtiny. I když se pak ještě pokoušeli hosté skóre dotahovat, na v pohodě hrající Oklahomu už v závěru neměli a podlehli jí 94:105. Hráči Thunder se tak mohou radovat z prvního vítězství v sérii.

Finále play-off NBA, 1. zápas

Oklahoma City Thunder - Miami Heat 105:94 (22:29, 25:25, 27:19, 31:21) - stav série 1:0
Nejvíce bodů: Durant 36, Westbrook 27, Ibaka 10 - James 30, Wade 19, Battier 17.