Je to nejkrásnější vítězství, protože jsme hráli s Celtics, říká Bryant

Basketbalisté Los Angeles Lakers slaví své 16. vítězství v NBA a raduje si největší hvězda Kobe Bryant.

Lakers vítězství dosáhli po dramatické finálové sérii s Bostonem Celtics, kterou vyhráli i díky vítězství 83:79 v sedmém finále, a stanovili tak konečný stav 4:3 na zápasy. Ohlasy aktérů události přinesla v pátek agentura Reuters.
 

Více o rozhodujícím sedmém zápasu čtěte ZDE.
 

Hráči Los Angeles mají šestnáctý titul, jejich trenér Phil Jackson přitom slaví pojedenácté a je v tomto ohledu neohroženým rekordmanem. V historických tabulkách se Lakers přiblížili jen na jedno vítězství svému rivalovi, Boston vyhrál NBA v historii sedmnáctkrát.
 

"Tohle je zdaleka nejkrásnější titul, protože je to proti nim," svěřil se novinářům nejlepší hráč finálové série Kobe Bryant a potvrdil svými slovy velkou rivalitu mezi Los Angeles a Bostonem. Hlavní tahoun Lakers se stal nejlepším střelcem zápasu i přesto, že měl velmi špatné procento úspěšnosti střelby. "Dnes v noci jsem tak hodně chtěl, až to bylo špatné," řekl Bryant ke svým šesti úspěšným dvoubodovým pokusům ze čtyřiadvaceti. Ani tak mu neunikla cena pro nejužitečnějšího hráče finálové série.
 

Hráči Bostonu prohru oplakali
 

"V naší šatně je hodně pláče. Nemyslím si, že tam je suché oko," přiznal po rozhodujícím utkání trenér Bostonu Doc Rivers. "Hodně hráčů se cítí hrozně. Je to známka toho, jak moc nám na vítězství záleželo, to je v tomto ohledu dobrá věc," dodal zkušený lodivod.
 

Boston přitom přijížděl za západní pobřeží USA s vedením 3:2 na zápasy a měl k dispozici dva mečboly. Lakers však ten první odvrátili impozantním vítězstvím 89:67 a vynutili si sedmý zápas. V něm sice na začátku prohrávali 14:23, ale v průběhu třetí čtvrtiny se dostali do vedení, které již nepustili. Radost s týmem Los Angeles Lakers sdílely v hledišti také hollywoodské celebrity jako Jack Nicholson, Dustin Hoffman nebo Leonardo DiCaprio.
 

Lakers vrátili Bostonu prohru z roku 2008, kdy se ve finále také střetli oba soupeři, tehdy ale poměrem 4:2 na zápasy triumfovali Celtics.
 

jpz tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Calgary Flames

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

   11:15

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (32)

   11:40

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

   12:35

   Magazín evropské ligy (13)

   13:00

   Fotbal: Stade Rennes - FC Nantes

   14:40

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

Celý program