České basketbalistky porazily v úvodu domácího MS Argentinu

Basketbalová reprezentace žen přehrála v prvním duelu MS hladce Argentinu 67:53..

Basketbalové reprezentantky porazily ve svém úvodním vystoupení na světovém šampionátu konaném v České republice družstvo Argentiny 67:53. Svěřenkyně trenéra Blažka tak udělaly první krok k postupu ze čtyřčlenné základní skupiny D v Brně do osmifinálové fáze.

Domácí Burgrová sice vyhrála úvodní rozskok, ovšem Elhotová první akci zápasu úspěšně nezakončila. Přesto měly Blažkovy svěřenkyně v první čtvrtině výrazně navrch. Argentinky totiž doplácely na katastrofální střelbu, protože v úvodní desetiminutovce nedokázaly ani jednou skórovat za dva body.

Češky přišly o slibný náskok

Zatímco v první čtvrtině si Češky dokázaly vypracovat osmibodový náskok, další část jim vůbec nevyšla, přestože vedly dokonce už 31:12. Jenže poté domácí basketbalistky přestaly přesně střílet a soupeř toho dokázal během pěti minut využít natolik, že třináctibodovou šňůrou se vrátil zpátky do zápasu.

Basketbalistky hostitelské země na chvíli znervózněly, potom však díky zkušeným hráčkám vedení opět navýšily a definitivně zlomily odpor protivnic. Vítězný celek táhla s 16 body nejlepší střelkyně Eva Vítečková, vynikala však především čerstvá vítězka WNBA Jana Veselá, která k výtečným obranným zákrokům přidala i přesnou střelbu.

"V jedné části hry jsme trochu zvolnily, ale nepřipouštěla jsem si, že bychom ten zápas mohly ztratit. Pro pohodu v týmu je výhra na úvod hodně důležitá. Navíc jsme snad potěšily i skvělé diváky," uvedl Veselá. Další utkání odehrají Češky v pátek, kdy od 18 hodin nastoupí opět v Brně proti favorizovanému Rusku.