dva roky neprohrály

Basketbalistky USK Praha získaly pátý ligový titul v řadě

USK Praha
Zdroj: oficiální zdroj

Basketbalistky ZVVZ USK Praha jsou popáté za sebou a poosmé v historii českými mistryněmi. Ve třetím finále porazily Hradec Králové 90:44 a sérii vyhrály 3:0. Čerstvé šampionky Evropské ligy v české soutěži nenašly přemožitele už 2 roky a 62 zápasů v řadě. Sezonu zakončily s třemi trofejemi, když triumfovaly i v Českém poháru. Nejužitečnější hráčkou finále se stala pivotka USK Alena Hanušová.

Pražanky předchozí dva finálové zápasy s Lvicemi vyhrály o 42 a 47 bodů a ani ve třetím souboji nedaly východočeskému soupeři sebemenší šanci sérii zdramatizovat. Už v první čtvrtině předvedly šňůru 14:0 a po 14 minutách vedly o 20 bodů.

Na straně Hradce se sice střelecky dařilo Bělorusce Lichtarovičové, ale na větší odpor to nestačilo. Hráčky USK soupeře ničily rychlými protiútoky, soupeř navíc při absenci zraněné pivotky Hartigové nestačil ani pod košem a skóre postupně narůstalo.

Hradec Králové i přes jasnou finálovou porážku zaznamenal nejlepší sezonu v historii, což ocenili i fanoušci vyvěšením transparentu "Pro nás jste mistryně". Umístění Lvic je o to cennější, že si vystačily s jedinou zahraniční posilou.