mimořádné opatření

Sport v Česku má od pondělí na 14 dnů STOP, oznámil Prymula. Budou výjimky

Koronavirus zastavil sport v České republice
Zdroj: Profimedia
Koronavirus zastavil sport v České republice
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
8.10. 2020 15:43
Téma:

Česká vláda na svém mimořádném čtvrtečním jednání schválila opatření, která zastavují téměř veškeré sportovní dění na českém území. Minimálně na 14 dnů dostanou od pondělí 12. října pauzu všechny soutěže s výjimkou mezinárodních klání. Důvodem je stále rostoucí křivka výskytu koronaviru na českém území.

S omezeními veškerých organizovaných soutěží, ale i tréninků v uzavřených halách a prostorách se počítá od pondělního rána. Budou trvat minimálně dva týdny.

„Omlouvám se, ale situace je alarmující. A musíme přistoupit na opatření, abychom tuto situaci zvrátili,“ začal svůj proslov k národu ministr zdravotnictví Roman Prymula.


„Další stabilizace reprodukčního čísla není možná. Narážíme na to, že ta opatření nejsou celoplošně dodržována. Máme vysoce a prudce narůstající počet osob, které potřebují intenzivní péči, máme i nárůst počtu zemřelých. Pokud to nezastavíme, za týden budeme na dvojnásobném počtu, za dva týdny na rezervní kapacitě,“
vysvětlil Prymula.


I proto dochází k razantnímu omezení i sportovních aktivit. „Vláda posuzovala opatření, které ministerstvo zdravotnictví navrhovalo, a to je omezit kontakty osob. Volnočasové aktivity jsme se rozhodli velmi omezit a prakticky je zmrazit na dobu 14 dnů,“ sdělil ministr zdravotnictví.


„Od pondělí dál budou zrušeny další sportovní aktivity, uzavřená budou vnitřní sportoviště. Budou otevřená venkovní sportoviště, kde bude možno hrát tenis nebo fotbal, ale do počtu 20 osob,“ vysvětlil Roman Prymula.


Speciální výjimky mohou dostat mezinárodní akce. „Je možnost odehrání mezistátních zápasů, ale bez diváků a v režimu, který je omezen,“ dodal Prymula.
 

Podle vyjádření ministra zdravotnictví se ještě budou moci odehrát plánovaná utkání o víkendu. Sportovní dění se pak zastaví jak v profesionálním sportu, tak i na malých vískách. 

Výjimky ale budou. Česká vláda umožní odehrát zápasy českých fotbalových týmů v Evropské lize a mohl by se uskutečnit se i tenisový turnaj organizace WTA v Ostravě, plánovaný na 17. až 25. října. Zatím ale není nic oficiálně potvrzené.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Montpellier HSC - AS Monaco

   19:05 20:45
   20:45

   Překvapení evropského fotbalu (2)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Basketbal: ERA Nymburk - Tofas Bursa

   22:35

   NBA - akce měsíce

   22:45

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   19:15 21:00
   21:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Nîmes Olympique

   22:45

   Basketbal: Bakken Bears - Iberostar Tenerife

   00:20

   Ligue 1 Highlights (20)

   01:20

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   01:35

   NBA: Milwaukee Bucks - Los Angeles Lakers

Celý program