Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 31.3. 2017 11:25
PRAHA Velký přehled

Půlmaraton a fotbalové derby. Praha čeká na dopravní kolaps 

Sobotní sportovní program v Praze
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Víkend nebude pro řidiče v Praze zrovna nejpříjemnější. Hlavní město totiž bude svědkem dvou velkých sportovních akcí. V sobotu se běží v centru každoroční půl maraton, v neděli se hraje fotbalové derby mezi pražskou Spartou a Slavií. Policie radí, aby jste se určitým místům nejlépe úplně vyhnuli.

Hromadná doprava? Použijte metro. "Vzhledem k tomu, že některé autobusové a tramvajové trasy budou pozměněné, doporučujeme využívat hlavně linek metra. Dopravní omezení budou už od ranních hodin do odpoledne. Největší omezení se budou týkat především centra Prahy, takže Prahy 1. Také doporučuji, aby se lidé podívali na celý přehled dopravního spojení na našem webu (ZDE)," řekla pro Novasport.tv Aneta Řehková, tisková mluvčí Dopravního podniku hl. m. Prahy.

 

Maraton
Zdroj: ProfimediaDůležité informace pro řidiče na sobotu: "Prosíme řidiče, aby respektovali pokynů policistů i strážníků, nevyjížděli do trasy závodu, aby také nevytvářeli jakékoliv kolizní situace. Jedná se o místa, která jdou objet po jiných komunikacích. Policisté budou připraveni všem poradit a pokud budou respektovat jejich pokynů a rad, zjednoduší situaci jak policistům, tak i sobě samotným," vzkazuje řidičům prostřednictvím Novasport.tv Tomáš Hulan, tiskový mluvčí pražské policie.Pokud nebudete muset, raději nevyjíždějte. "Také bych poradil řidičům, aby během této sportovní akce buď vůbec nevyjížděli do centra Prahy, nebo aby byli připraveni se celé situaci přizpůsobit. Ještě bych zdůraznil, aby řidiči počítali s dopravním omezením okolo Náměstí Jana Palacha a v ulici 17. listopadu, kde bude samotné zázemí půl maratonu. Tam bude k dílčím dopravním omezením docházet už během pátečního odpoledne a především v sobotu už okolo zhruba páté hodiny ranní. Průjezd tam může být hodně omezen, možná úplně přerušen," upozorňuje Hulan.


SOBOTA 1. dubna - Harmonogram půl maratonu:


Start (1. dubna 2017 v 10:00 hodin) ulice 17. listopadu, náměstí Jana Palacha, Křižovnická, Křižovnické náměstí, Smetanovo nábřeží, Masarykovo nábřeží, Palackého náměstí, Rašínovo nábřeží, Plavecká, Vyšehradská, Svobodova, Rašínovo nábřeží, Palackého most (protisměrem), Lidická, vlevo Svornosti, Strakonická, otočka před Nádražní, Strakonická, Hořejší nábřeží, Nábřežní, Janáčkovo nábřeží, most Legií, Smetanovo nábřeží, Křižovnické nám., Křižovnická, Mánesův most, Klárov, nábřeží Edvarda Beneše, nábřeží Kapitána Jaroše, Bubenské nábřeží, Komunardů, Jateční v protisměru, Jankovcova, Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Rohanské nábřeží, Těšnovský tunel, nábřeží Ludvíka Svobody, Dvořákovo nábřeží, Čechův most, nábřeží Edvarda Beneše, U plovárny, Kosárkovo nábřeží, Mánesův most, náměstí Jana Palacha, 17. listopadu = cíl (od 11:00 do 13:00 hodin). Více informací od policie ZDE


NEDĚLE 2. dubna - Pražské derby Slavia vs. Sparta:

 

Pražské derby
Zdroj: Profimedia

 

Fotbalové derby mezi Slavií a Spartou začíná na stadionu ve vršovickém Edenu v 17:30. Příznivci Sparty však začínají svým tradičním pochodem od Letné, kde mají sraz už ve 12:00. Ve 13:30 pak vyrazí početná skupina Sparťanů směrem na slavistický stadion. Ve 14:45 by měl dav fanoušků dorazit do stanice metra Muzeum a v 15:30 ze stanice metra Želivského už bude pokračovat skupina do Edenu. I v tomto případě budete moci očekávat policejní opatření, která budou ovlivňovat chod především osobní dopravy.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Major League Soccer Highlights (8)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   15:00

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Fotbal: Hamburger SV - RB Lipsko

 • Nova Sport 2

  • 11:10 12:50

   SSC Neapol - Arsenal FC

   12:50

   Proběhni.se 2019

   13:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   15:00

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - SG Flensburg - Handewitt

   16:25

   Off-road Maraton (1)

   16:50

   Truck Racing Magazine (2)

Celý Program