Fortuna liga

Sporné penalty! Sparta zvažuje stížnost, Pardubice už hledí dále

Rozhodčí Zelinka a brankář Florin Nita

Utkání plné emocí se odehrálo ve středu mezi Pardubicemi a Spartou, které po dvou rozdílných poločasech skončilo remízou 2:2. Více než o výsledku se ale mluví o dvou penaltách. Obě byly více než sporné.

Ta první přišla pro pražský celek. Ewerton rozehrával z vlastního vápna a rukou zasáhl obličej Matěje Polidara, který si do brazilského fotbalisty naběhl. Rozhodčí Zelinka po diskuzi s rozhodčím u videa nařídil penaltu pro letenský celek, který šel na konci prvního poločasu do dvoubrankového vedení.

Sympaticky hrající nováček ligy na startu druhého poločasu snížil a po další sporné penaltě vyrovnal. Odpískán byl faul Tomáše Wiesnera na jmenovce Čelůstku. Tuto situaci domácí potrestali a srovnali na konečných 2:2.

Hodně emocí nejen v táboru fanoušků Sparty vyvolal právě zákrok na pardubického Čelůstku, který se spíše ukopl než byl faulovaný. Sudí Zelinka hned ukazoval na penaltový puntík. Z tohoto rozhodnutí jej měla Jana Adámková u videa opravit, ale to se nestalo.

Hned po utkání Sparta oznámila, že se nyní k situaci vyjadřovat nebude, ale plánuje to. Ředitel komunikace Ondřej Kasík naznačil, že Sparta zváží další kroky.

„Tým FK Pardubice respektuje výsledek na hřišti a nebude podnikat další kroky. Soustředíme se na další utkání,“ sdělil webu Nova Sport tiskový mluvčí klubu Radek Klier.

Spartě se také zranil Ladislav Krejčí mladší, který už do zápasu proti Pardubicím nenastoupil:

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.