nešťastný výrok

Sponzor se od Vémolova výroku distancuje! Terminátor zůstává klidný

Karlos
Zdroj: Profimedia
Karlos "Terminátor" Vémola
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 29. 6. 2020
Téma:
UFC

Jedna věta, kterou Vémola pronesl na konto syna v zábavné talk-show, dala vzniknout kauze, za kterou je MMA zápasník mnohými lynčován. K výroku se vyjádřil jeho dlouholetý sponzor, který jej odmítá. Zápasník však zůstává klidný a negativního dopadu na jeho kariéru se nebojí. Doufá, že lidé pochopí, že slova myslel v legraci.

„Nebuď teplej, nebo to z tebe vymlátím. Jinak si dělej, co chceš,“ řekl Vémola v zábavné talk-show Honzy Dědka na adresu svého devítiletého syna.

 

Krátce po vysílání oné talk-show se k výroku vyjádřil Karlosův dlouholetý sponzor, výrobce výživových doplňků pro sportovce, Nutrend.
 

„Karlose velmi ctíme v rámci sportu, obdivujeme vše, co dokázal a jsme hrdí na to, že na jeho úspěchu máme i my svou zásluhu. Zásadně však odmítáme jeho výroky týkající se homosexuality a považujeme je za velmi nešťastné a hloupé."

Zobrazit pspvek na Instagramu

@nutrendbodybuilding

Pspvek sdlen Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

"Ve společnosti Nutrend jsme vždy plně respektovali všechny lidi bez ohledu na jejich orientaci, politickou a náboženskou příslušnost či barvu pleti,“ zaznělo v prohlášení Karlosova sponzora, které zveřejnil server mam.cz
 

Vémola svůj výrok vysvětlil pro televizi Nova. Podle něj každý rozumný člověk pochopí, jak svá slova myslel a ztráty sponzora se neobává.
 

„Já si myslím, že určitě ne. Každý normální člověk pochopí, že jsem si dělal srandu,“ odpověděl Vémola na otázku, zda jeho výrok může ovlivnit jeho kariéru a spolupráci se sponzory.

Dále také upozornil, že výrok byl vytržený z kontextu. Během talk-show svá slova uvedl na pravou míru, ale vysvětlení se již do vysílacího času nevešlo.
 

„Já nejsem rasista a rozhodně mi nevadí ani homosexuálové. Čím víc jich je, tím víc zbyde žen pro mě. Tohle jsem tam říkal a že to tam nedali, za to já už nemůžu,“ řekl pro televizi Nova.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Atlanta United FC - New York Red Bulls

   09:05 10:45
   10:45

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto3)

   12:25

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto2)

   13:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod MotoGP)

   14:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 12:35
   12:35

   NBA Classic Games: Los Angeles Lakers - Indiana Pacers

   14:10

   Jíří Procházka - vědomý bojovník

   15:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   20:35

   Basketbal: Devin Booker - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program