Upřímná slova

Fotbalisté bez peněz vydrží i rok! Měli by pomáhat chudým, vyzývá Tévez

Fotbalista Carlos Tévez
Zdroj: Profimedia
Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 3. 4. 2020
Téma:

Jako jeden z mála fotbalistů mohl se svým týmem oslavit vítězný titul ještě předtím, než naplno vypukla koronavirová pandemie. Nyní však už i fotbal v Argentině stojí a hvězda Bocy Juniors Carlos Tévez si myslí, že většina hráčů by se měla vzdát platů a začít pomáhat.

Sám prošel světovým fotbalem, kopal ve slavné Premier League, na sklonku kariéry se však vrátil do své rodné země, kde stále válí za Bocu Juniors, se kterou stihl získat už 34. ligový titul, a to jen pár dní před tím, než se z důvodu koronaviru fotbal v Argentině, stejně jako v jiných zemích, uzavřel.

36letý fotbalista nyní tráví čas v domácí izolaci a v rozhovoru pro jihoamerickou televizi se rozpovídal o současné situaci. „Fotbalisté jsou od toho, aby pomáhali,“ řekl Tévez, který si myslí, že všichni špičkoví fotbalisté by se měli dobrovolně vzdát platu a začít v těchto těžkých dobách pomáhat.

 

"Fotbalisté nemusí půl roku i rok dostat zaplaceno a stále si můžou v pohodě žít. Nejsou ve stejné nouzi jako ti, kteří musí opouštět domov v šest ráno a vrátit se v sedm večer, aby nakrmili svoji rodinu,“ nebral si servítky argentinský fotbalista.

Podle Carlose Téveze je pak situace jako tato ideální k tomu, aby fotbalisté i ostatní bohatí lidé začali pomáhat těm, kteří to nejvíc potřebují.


„Pro nás je snadné mluvit z domova, protože vím, že mám jídlo pro své děti. Ale pro ty zoufalé lidi, kteří teď nemůžou pracovat a opustit dvé domovy a nemůžou tak nakrmit své děti, to je velmi znepokojivé, “ posteskl si bývalý hráč Manchesteru United a City, který zároveň vyzývá všechny bohaté, aby se rozhodli jednat.

„Skvělým příkladem by bylo, kdybychom všichni, fotbalisté, herci a další začali pomáhat například v chudých čtvrtích, kde je potřeba pomoc. I já jsem k dispozici,“ dodal Tévez, jemuž v červnu letošního roku doběhne smlouva a je otázka jestli se rozhodne v kariéře ještě pokračovat nebo pověsí definitivně kopačky na hřebík.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   15:00 16:45
   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   15:05 16:50
   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program