Publikováno 11. 7. 2015
nova sport UFC

Nepotřebují mluvit, radši se bijí. To je zápas Lawler vs. MacDonald

UFC
Zdroj: bloodyelbow.com
Témata:

Poslední týden se točí především kolem jednoho muže a to, Conora McGregora. Ovšem UFC 189 není pouze jeho zápas s Chadem Mendesem a na galavečeru se představí další velká jména, která by fanoušci MMA neměli za žádnou cenu propásnout.

Robbie Lawler se s Conorem MacDonaldem se už jednou v ringu potkali a to před dvěma lety, kde zvítězil poměrně překvapivě Lawler a zastavil rozjetý vlak v podobě MacDonalda. Nyní tedy nastává čas, kdy může Rory odčinit svou prohru a nejen to, současně může získat i titul welterové váhy a stát se druhým kanadským šampionem v této divizi. Přebral by tak pomyslné žezlo od legendy George St-Pierra.

 


Kromě společného zápasu mají tito dva společné i to, že toho moc nenamluví a za sebe tak spíše nechávají mluvit své výkony v oktagonu. Proto jejich mediální obraz nedostává tolik prostoru. Nicméně o kvalitě zápasu zde není možno pochybovat. Lawler to dokázal v loňském roce, kde získal ocenění za zápasníka roku a MacDonald své soupeře od prohry s Lawlerem ničil jednoho po druhém. Opět je ale MacDonald favoritem a je na něm, aby vystoupil z GSPho stínu a stal se právoplatným králem welterové divize. Nyní přišla pravá chvíle.

 

 


Pokud mluvíme o výřečnosti, tak za MacDonaldem a Lawlerem je další welterový zápasník a to Gunnar Nelson. Jediný Islanďan v historii UFC a sparingpartner McGregora se vrací do oktagonu po své první porážce v profesionální kariéře. Síly změří Brandonem Thatchem, který reprezentuje velmi agresivní styl boje oproti Nelsonovi rozvážnému stylu, který rád přenáší na zem. V boji o pozici v top 10 pérové váhy se divákům ukáží Dennis Bermudez a Jeremy Stephens se slibným potencionálem.

 


UFC 189 se nezadržitelně blíží. Máte se na co těšit!
 

Lukáš Zduba TN.cz