Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Hlasujte

HLASUJTE, kdo nahradí Hapala: Stramaccioni, Nedvěd, někdo jiný?

Pavel Hapal
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Sparta vyhodila trenéra Pavla Hapala. Ten na střídačce pražského celku vydržel jen jedno ligové kolo a padáka dostal po nepovedeném utkání 2. předkola Evropské ligy, ve kterém sparťané podlehli Spartaku Subotica 0:2. Dočasnou náhradou je sportovní ředitel Zdeněk Ščasný. Ale co pak dál? Lidé na sociálních sítích spekulují a některé jejich tipy jsou opravdu zajímavé…

Někdo to tušil, někdo naopak nevěřil, že k tomu dojde. Sparta nakonec trenéra Pavla Hapala opravdu odvolala. "Očekáváme zcela odlišný přístup. Převzetí týmu sportovním ředitelem Zdeňkem Ščasným považujeme za řešení dočasné," uvedl v prohlášení generální ředitel klubu Adam Kotalík.

 

 

A tak se není čemu divit, že tento krok rozvířil vody sparťanských fanoušků. Ti se ve velké většině shodují na tom, že odvolání Hapala bylo nesmyslné, a že by odpovědnost za výsledky Sparty mělo mít vedení a hráči. Zároveň také spekulují o tom, kdo bude dalším adeptem na lodivoda letenského celku.

 

Pokud by vyšel inzerát na nového kouče, obsahoval by asi tohle:


POŽADAVKY: Odolnost vůči stresu, plynulá znalost angličtiny, francouzština či další jazyk vítán. Čeština není nutností. Časová flexibilita, dobrá komunikativnost (využití zejména při rozhovorech s nahněvanými fanoušky). Zkušenost na pozici trenéra alespoň několik let. Schopnost pracovat s hráči z různých koutů světa.


NABÍZÍME: Smlouvu na dobu určitou se zkušební dobou několika týdnů, nadstandardní mzdové podmínky, pestrou práci v mladém kolektivu, pracovní prostředí v centru Prahy, časté služební cesty.


NÁSTUP MOŽNÝ IHNED
 

A kdo by podle fanoušků mohl na pomyslný inzerát odpovědět? Ti, kteří už nervy ztratili a nad Spartou pomalu zlomili hůl, ti si dělají srandu z toho, že se vrátí nenáviděný Ital Andrea Stramaccioni. A argument? Má stále bydlet na pražských Vinohradech a z Česka se mu prý moc nechce...

 

Andrea Stramaccioni
Zdroj: Profimedia

 

Dalším jménem je Pavel Nedvěd. Ten má podle italských médií skončit v Juventusu Turín, jelikož se na jeho post tlačí Zinédine Zidane, kterého prý vedení italského celku chce přivést kvůli tomu, že si ho žádá Cristiano Ronaldo, jenž do Juventusu přestoupil z Realu Madrid, tedy z klubu, kde Ronaldo se Zidanem několik let úspěšně spolupracovali.

 

 

Mluví se také o tom, že by Zdeněk Ščasný mohl klub vést delší dobu, ale podle jeho slov je tento scénář nepravděpodobný. A podstatně reálnější obrysy má jméno Jaroslav Šilhavý. O tom se v posledních dnech sice mluví ve spojitosti s postem trenéra egyptské reprezentace, ale kdyby to nevyšlo? Šilhavý je od prosince 2017 bez angažmá (naposledy působil ve Slavii, kterou dovedl v sezoně 2016/17 k ligovému titulu).

 

Pavel Hapal byl šestým trenérem na lavičce pražské Sparty v posledních třech letech. Před ním vedli klub z Letné Andrea Stramaccioni, Petr Rada, Tomáš Požár, David Holoubek a (v dubnu 2015) Zdeněk Ščasný. 

 

Anketa

Kdo se stane novým trenérem Sparty?

Hlasovalo 1273 lidí.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:00 23:05

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto3)

   23:50

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

   00:40

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   01:35

   Infinite Trail

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NZ Darts Masters

   23:35

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

Celý Program