přestup

Spekulace jsou u konce. Michael Krmenčík posílí českého mistra

Fotbalista Michael Krmenčík
Zdroj: Profimedia
Skok Aleš
Aleš Skok
Aktualizováno 14:59
21.7. 2021 13:02
Téma:

Už je to oficiální. Český útočník Michael Krmenčík míří z belgického celku Club Bruggy zpět do České republiky. Stal se nejnovější posilou pražské Slavie. Pražský klub podepsal také kapitána švédské reprezentace do 21 let Aihama Ousoua.

Na předsezónní tiskové konferenci to oznámil předseda představenstva Jaroslav Tvrdík. Krmenčík přestoupil k českému mistrovi za 2,5 milionu eur (64 milionů korun). O přesunu už se spekulovalo nějaký čas a samotný 28letý reprezentant potvrdil, že jedná se Spartou i se Slavií.

 

Krmenčík přišel na roční hostování s opcí. Pokud se Slavia dostane do Ligy mistrů, změní se hostování automaticky v přestup.

 

Naposledy navíc na svůj Instagram hodil fotku z nového pražského bytu s popiskem "New home". Přestože adresa byla na Praze 6, tedy blíže Spartě, nakonec posílí tým z Vršovic.

 

 

Nejlepší časy své kariéry prožil rodák z Kraslic v plzeňské Viktorce, se kterou získal hned tři tituly. Do Fortuna ligy se Krmenčík vrací po roce a půl.

 

Loni v lednu přestoupil do Brugg, tam se ale pořádně neprosadil a poslední půlrok strávil na hostování v PAOKu Soluň. Tam už se uchytil a vítězným gólem dokonce rozhodl finále poháru.

 

Další novou akvizicí je kapitán švédského národního týmu do 21 let Aiham Ousou. V týmu zůstává také Nicolae Stanciu, Taras Kačaraba a Tomáš Holeš, na kterého Slavia dostala nabídku, ale vedení ji odmítlo.

 

Pro Slavii už jde o šestou a sedmou letní posilu. Naposledy přivedla z Olomouce brankáře Aleše Mandouse, do pole pak Srdjana Plavšiče, Ivana Schranze, Ubonga Ekpaie a Dána Madse Emila Madsena.

 

Nové angažmá už má také Tomáš Vaclík, který přestoupil do řeckého Olympiakosu:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program