dostal žlutou

Mourinho opět v hlavní roli! Svým chováním zastínil všechny hráče

José Mourinho

Fotbalový trenér José Mourinho se stal opět terčem pozornosti. Portugalský kouč Tottenhamu totiž za své chování během nedělního zápasu Premier League se Southamptonem dostal žlutou kartu. Konkrétně byl potrestán za to, že opustil svůj vyhrazený prostor a také za „špehování“ taktiky soupeře.

Pro Spurs se utkání vůbec nevyvíjelo dobře. Od 17. minuty prohrávali 0:1, pak se zranil záložník Ndombelé, který musel být vystřídán. Ve druhé půli nebyl kvůli ofsajdu uznán gól Harryho Kanea, tentýž hráč se o pár minut později také zranil a pakoval se ze hřiště. A korunu všemu nasadil Mourinho, který byl za své chování napomenut hlavním sudím Mikeem Deanem žlutou kartou.

Šestapadesátiletý Portugalec se totiž dostal do slovní přestřelky s jedním členem trenérského štábu Southamptonu a šel k lavičce Saints, což pravidla zakazují. Navíc ho kamery zachytily, jak kouká do papíru s taktickými povely.

Na pozápasové tiskové konferenci Mourinho řekl, že si žlutou kartu zasloužil. „Žlutá karta byla fér, byl jsem hrubý. Ale byl jsem hrubý k idiotovi.“

Tottenham nakonec duel prohrál 0:1 a v tabulce je šestý, Southampton je dvanáctý.

vat TN.cz

• NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

18:05 20:05