rozhodnutí arbiráže

Špatný den pro fotbal! Mourinho a Klopp se spojili proti Citizens

Jürgen Klopp, Pep Guardiola a José Mourinho
Zdroj: Profimedia
Jürgen Klopp, Pep Guardiola a José Mourinho
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 15. 7. 2020
Téma:

Rozhodnutí sportovní arbitráže, která zrušila zákaz účasti Manchesteru City v evropských pohárech jen tři kola před koncem Premier League rozpálila do běla trenérské ikony Jürgena Kloppa i Josého Mourinha. Naopak Pep Guardiola je spokojený.

Ještě před pár dny znamenala pátá příčka v Premier League účast v Lize mistrů a zároveň velké peníze. Jenže po rozhodnutí CAS je všechno jinak. Manchester United najednou zase nemá nic jisté a ohrožené jsou i pozice Chelsea či Leicesteru.


Zmíněná trojice týmů je zatím v prohlášeních zdrženlivá, ač by měla právo na razantní kritiku, zastání ale nachází u trenérských veličin, jakými jsou Jürgen Klopp a José Mourinho.


"Nepřeji nikomu nic špatného, ale nemyslím si, že to rozhodnutí je dobré pro fotbal. Finanční fair play je dobrá idea. Je tu proto, aby chránila kluby a soutěže. V Německu máme trochu jiný systém správy klubů a pokaždé je jasné, odkud peníze do klubu přitekly,“ vyprávěl Klopp.Mourinho zvolil poněkud ostřejší rétoriku. "Je to hanebné rozhodnutí. Pokud je City vinné, tak nepatří do Evropy. Pokud City není vinné, tak proč musí zaplatit pokutu 10 milionů liber," ptá se portugalský odborník, který stojí na střídačce Tottenhamu.

Trenér Manchesteru CIty Pep Guardiola samozřejmě je spokojen: "Pokud bychom porušili pravidla, zasloužili bychom si trest. Ale klub věřil, že jedná správně a tři soudci dospěli ke stejnému názoru. Lidé, kteří tvrdí, že jsme podváděli, neuznávají presumpci neviny."


"Citizens" dostali v únoru mimořádný trest v podobě zákazu účasti v pohárové Evropě i vysokou pokutu 30 miliónů eur. Klub se odvolal. Podle CAS pak v případu Manchesteru City k porušení finančního fair-play nedošlo, byla ale špatná spolupráce s nezávislými vyšetřovateli. Proto pokuta zůstává, ale byla snížena na třetinu.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Šachtar Doněck - VfL Wolfsburg

   00:15 02:05
   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   04:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   04:35

   NHL: Winnipeg Jets - Calgary Flames

   08:55

   Sportovní noviny

   09:00

   MotoGP - VC České republiky (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   00:05 00:35
   00:35

   NHL: St. Louis Blues - Vegas Golden Knights

   03:05

   NBA: Houston Rockets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   09:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   10:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program