Poraněná mícha

Rána pro talentovaného cyklistu! Po nehodě už nikdy nebude chodit

Cyklista Edo Maas je ochrnutý
Zdroj: facebook, Team Sunweb
Cyklista Edo Maas je ochrnutý
Téma:

Mladičký nizozemský jezdec Edo Maas zůstává po kolizi s autem nadále v nemocnici. Jeho stav je stabilizovaný, nicméně pravděpodobnost, že se znovu postaví na nohy, je velmi malá.

Devatenáctiletý cyklista ze stáje Sunweb utrpěl vážná zranění při sjezdu na závodech do 23 let v Lombardii. Maas se řítil dolů zhruba 70 kilometrovou rychlostí, když se zničehonic na trati objevilo auto, které pravděpodobně sjíždělo ze soukromé cesty. Edo Maas utrpěl po střetu s vozidlem těžké poranění zad, krku a šrámy měl i v obličeji.


Holandský jezdec zůstává nadále v nemocnici v Miláně, kde podstoupil několik úspěšných operací a nyní je při vědomí. Nicméně trpí tzv. paraplegií, při které je ochrnutý na spodní část těla.

Ke stavu nadějného cyklisty se vyjádřil i sám tým. „Fraktura v zádech vedla k porušení míchy a paraplegii. Edo tak necítí nohy a v tomto okamžiku se zdá jako nepravděpodobné, že se funkčnost jeho nohou někdy obnoví, přestože převažují naděje a odhodlání,“ stojí v tiskové zprávě německé cyklistické stáje.


Tým Sunweb také vyzývá Mezinárodní cyklistickou unii, aby tento případ prošetřila a zavedla bezpečnostní opatření pro příští závody. "I když to už nezabrání této zničující tragédii, vyzýváme UCI, aby při plánování svého času a prostředků předně zajistila bezpečné podmínky k závodění pro týmy i jejich jezdce," dodala stáj Sunweb.
 

mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Monster Energy Supercross Geneva

   14:30 15:00
   15:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Inter Miami CF

   16:50

   El Trafico (1)

   17:00

   El Trafico (2)

   17:15

   Proměna bouřliváka

   17:50

   RunTour - Ostrava

 • Nova Sport 2

  • RunTour - Ostrava

   14:50 15:00
   15:00

   NHL: Washington Capitals - Columbus Blue Jackets

   16:45

   Element (417)

   17:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   21:00

   NBA Classic Games: Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder

   22:40

   Basketbal: Russell Westbrook - Rychlé ruce 2015 - 2020

Celý program