Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.12. 2015 11:33
euro 2016 nevlídný los

Špatná zpráva: Na české fanoušky zbude jen pár tisíc lístků!

Petr Čech
Zdroj: profimedia.cz
Petr Čech

Los fotbalového mistrovství Evropy 2016 nepřál nejen samotným fotbalistům, ale ani fanouškům české reprezentace. Tým trenéra Pavla Vrby totiž své zápasy ve skupině odehraje na třech ze čtyř nejmenších stadionů, které budou šampionát hostit. To znamená, že na české příznivce zbude jen pár tisíc vstupenek.

Nejprve měli po losování smíšené pocity reprezentanti. Byli nalosováni do "déčka"k úřadujícím mistrům Evropy Španělů a nevyzpytatelným Turkům. A čtyřlístek doplnilo z druhé výkonnostní skupiny ještě silné Chorvatsko! Tohle je skupina smrti, o tom není pochyb.


A krátce po zkompletování všech osmi skupin a zveřejnění programu celého šampionátu nebylo do zpěvu ani českým příznivcům. Důvod? Národní tým bude o postup bojovat na malých stadionech, které svou kapacitou za jinými stánky výrazně zaostávají.
 


"Problém je, že hrajeme na menších stadionech a máme na zápasy kapacitu kolem sedmi, šesti a pěti tisíc vstupenek. To pro naše fanoušky není mnoho a mám z toho upřímně obavu, protože zájem bude obrovský,"
připustil šéf českého fotbalu Miroslav Pelta pro svazový web.


Do turnaje vstoupí česká reprezentace 13. června, zápas s vítězi posledních dvou ME Španěly odehraje na stadionu v Touluse, kam se vejde 33 tisíc fanoušků. O čtyři dny později se utká s Chorvatskem v st. Étienne, kde se na tribuny vejde téměř 42 tisíc diváků. A boje ve skupině ukončí 21. června proti Turecku v Lens na stadionu s kapacitou 38 223 míst.

Stadion v Toulouse
Zdroj: profimedia.cz Stadion v Toulouse


Méně diváků se vejde už jen na stadionu v Nice s kapacitou 35 600 míst. Zbylých šest arén se ale pyšní kapacitou mezi 42 a 81 tisíci...


Fanoušci, kteří se chystají podpořit český nároďák přímo do Francie, by neměli s nákupem vstupenek otálet. UEFA zahájí prodej 800 tisíc lístků na všechny zápasy už pondělí dopoledne. Půjde o poslední vlnu prodeje prostřednictvím portálu UEFA.
 

pha TN.cz