Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

velká smůla

Špatná zpráva pro Boston! Krejčí se zranil a čeká ho dlouhá pauza

David Krejčí
Zdroj: NHL media
David Krejčí si od hokeje nějakou dobu odpočine

Tak tohle v Bostonu nepotřebovali slyšet! Nejproduktivnější český hráč letošní sezóny NHL a opora Bruins se zranila a několik týdnů si nezahraje. Na led tak nenaskočí ani v blížícím se tradičním Winter Classic proti Montrealu.

Útočník Bostonu se zranil v kolizi s útočníkem Ottawy Bobbym Ryanem před koncem druhé třetiny nedělního utkání s Ottawou. Krejčí ve třetí třetině nenastoupil. Krátce poté, kdy jeho spoluhráči opouštěli pondělní trénink, odcházel z haly se zafixovanou pravou rukou.

 

Druhý nejproduktivnější hráč Bruins už byl umístěn na listinu zraněných, takže určitě nepomůže Bostonu při novoroční Winter Classic s Montrealem. Krejčí má aktuálně na kontě 33 bodů (11+22) a drží si průměr 0,94 bodu na utkání. S časem 20:16 na zápas je nevytěžovanějším forvardem Bruins.

 

„Je to pro nás rozhodně velká ztráta,“ řekl nhl.com Ryan Spooner, jenž trénoval na Krejčího obvyklém místě mezi křídly Mattem Beleskeym a Louiem Erikssonem. „Je to důležitý hráč. Když se něco takového stane, musíte se jako tým semknout a říct si, že to je výzva, kterou musíme přijmout. A přesně to chceme udělat.“


Boston si vyzkoušel už loni, jaké to je hrát bez Krejčího. Rodák ze Šternberka vynechal kvůli zraněním 35 utkání. Medvědi bez něj měli bilanci 16 výher, 13 porážek a dalších 6 proher v prodloužení a poprvé za osm let se nedostali do play off.

 

V klubu ví, že Krejčího nejde adekvátně nahradit, všichni ale doufají, že mají dostatečně široký kádr, aby se jeho absenci povedlo aspoň překlenout. „Nemyslím, že máme hráče, který může nabídnout přesně to, co nabízí David,“ řekl kapitán Bruins Zdeno Chára.

 

 

„Nicméně myslím, že jsou tu hráči, kteří by ho mohli se svou pracovní morálkou a odhodláním zastoupit. Je pouze jeden David Krejčí a nikdo ho nemůže stoprocentně okopírovat. Musíme se hlavně soustředit na to, co máme odvést jako tým,“ dodal slovenský bek.

 

Krejčí je v tuto chvíli třetím zraněným centrem Bostonu. Chris Kelly je mimo hru do konce sezóny se zlomenou levou stehenní kostí. Joonas Kemppainen nehraje od 7. prosince kvůli zranění v horní části těla, nedávno už ale začal s bruslením a kondičním tréninkem.

nhlnews.cz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:00

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   15:00

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Barcelona

   15:15

   Truck Racing Magazine (5)

   15:35

   Off-road Maraton (4)

   16:00

   Rychlá kola (7)

   16:30

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   14:45

   Element (392)

   15:00

   Wimbledon 2019 - finále mixu

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   17:20

   DFB Pokal 2019

   17:50

   KITE LIFE (1)

Celý Program