Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

rada pro spartu

Sparto, co se Zahustelem? Bývalý trenér připomíná, proč šel na Letnou!

Ondřej Zahustel a Karel Stanner
Zdroj: Profimedia
Ondřej Zahustel a Karel Stanner

Zahustel. Když toto jméno vyslovíte na Letné, působí jako červený hadr na býka. Pravý bek Sparty je v nemilosti fanoušků. Všechno co udělá, je špatně. Přitom se podle trenérů snaží. Jenže když o poločasové přestávce hlasatel oznámil jeho střídání a odchod ze hřiště, publikum slavilo.

Ondřej Zahustel se jednoduše stal pro fanoušky Letenských symbolem nezdaru. Vyčítají mu chyby, nenechají na něm nit suchou. 


Dokonce už i novináři píší články na toto téma a v diskusích se řeší, jestli by nebylo lepší, aby Spartu opustil. Jednoho z diskutujících na webu idnes je ale potřeba vypíchnout. Do diskuse totiž zapojil i Karel Stanner, prvoligový trenér Mladé Boleslavi z dob, kdy Ondřej Zahustel právě hrál pod jeho vedením. A co říká? Jsou to věci k zamyšlení a možná i rada pro sparťanské vedení.

Karel Stanner
Zdroj: Profimedia Karel Stanner

„Myslím že hráče Zahustela znám dost dobře. Nevím kdo pro něho vymyslel post obránce. Nemá žádné obranné dovednosti ani silové předpoklady pro kontaktní souboje kterým se obránce nevyhne. Začal v Mladé Boleslavi na kraji zálohy a jeho výkony to byla paráda,“ vypráví dnes sedmdesátiletý fotbalový odborník.


Samozřejmě, posměch mezi fanoušky Sparty nedávno schytal Ondřej Zahustel i kvůli videu, sdíleném na sociální síti, kde se kroutil na tanečním parketu.

Ondřej Zahustel ještě jako ofenzivní záložník Mladé Boleslavi
Zdroj: Profimedia Ondřej Zahustel ještě jako ofenzivní záložník Mladé Boleslavi

Jenže tady má jít hlavně o fotbal. A zde opět Karel Stanner přidává své postřehy. „Zbrzdilo ho několik závažných zranění, přetržené kolenní vazy, ale on se vždy dokázal znovu vrátit. Zařazením na kraj obrany mu sebrali ve Spartě všechny jeho předpoklady pro dobrou hru. Tah na branku, rychlost i dobrou hru hlavou. Vedle nemohoucích stoperů po něm vyžadují aby lítal po lajně na 90 metrech a ještě ekvilibristicky zachraňoval obranné situace,“ říká bývalý ligový trenér, který si dnes dopřává zaslouženého důchodu.


Připomíná fakt, že když Sparta Zahustela v lednu roku 2016 kupovala, brala ho jako výjimečného střelce. Na podzim sezony 2015/16 dal za Mladou Boleslav 7 gólů v pouhých 16 ligových zápasech.

Ondřej Zahustel dává gól Spartě
Zdroj: Profimedia Ondřej Zahustel dává gól Spartě

„Není to silový hráč jako jeho bývalý spoluhráč Bořil ve Slávii. Také on nehrál předtím obránce, ale on ty předpoklady na rozdíl od Zahustela má. Dejte mu šanci na kraji zálohy a uvidíte že jeho výkony budou ve spolupráci s jiným krajním obráncem ku prospěch celé Sparty i jeho samotného,“ dodává Karel Stanner.


Možná se měl ozvat dřív. A možná i sama Sparta si měla uvědomit, proč a za jakých okolností Ondřeje Zahustela kupovala.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - Columbus Crew SC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Glemmride 2019

   11:30

   Házená: SC DHfK Leipzig - Füchse Berlin

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Dijon FCO - Girondins Bordeaux

   10:45

   Běhej lesy – Bílá

   11:00

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:10

   MAXI TIP Poker Tour (13)

   11:35

   UFC Main Event (7)

   12:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (1/3)

Celý Program