Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Evropská liga Ohlasy po losu

Spartu čeká výlet do ruského Rostova. Co na to fanoušci?

AC Sparta Praha
Zdroj: Profimedia

Už je to jasné, Sparta se v jarní části Evropské ligy utká s Rostovem,určil to los. Poprvé vyráží český klub do Ruska a to v polovině února. Poté přijede k odvetě soupeř na Letnou, přesně o týden později. Co na čerstvě vylosovaného soupeře říkají fanoušci?

Řekne se Rusko v únoru a každý si představí velké mrazy, zimu a tedy nepříjemné prostředí pro fotbal. Jenže opak je pravdou. Průměrná teplota v Rostově na Donu se pohybuje okolo 0°C. Ruská metropole leží u Azovského moře. Je tedy dost možné, že horší počasí čeká sparťanského soupeře na Letné.

 

Sparta však mohla hostit atraktivnější soupeře jako Manchester United či Villareal, jenže los hovořil jinak. Přesto nelze Rostov nikterak podceňovat a vědí to i fanoušci. "Obávám se, že to bude drsný boj. Snad vyhrajeme," zní v jednom komentáři na klubové diskuzi. "Hratelný soupeř. Uvidíme, jak se s ním Sparta popere," píše jiný fanoušek.

 

Na první pohled neznámá jména na soupisce Rostova však mohou překvapit. Nejlepším střelcem týmu v základní skupině Ligy mistrů byl Dmitri Poloz se třemi brankami. Záložník Alexandru Gaţcan má na svém kontě zase 40 startů za reprezentaci Moldávie a útočník Sardar Azmoun je mladá naděje Íránu, v ruské lize dal letos šest gólů.

 

pju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   09:30

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:00

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   10:50

   RunTour – Ostrava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Weber Cup 2019

   11:30

   UFC Connected (4)

   12:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   12:30

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   13:25

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   13:35

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program