Nikam nepůjdou

Spartak Moskva si přijel pro dva slávisty, Tvrdík řekl NE!

Jaroslav Tvrdík s Tomášem Součkem
Zdroj: profimedia.cz
Jaroslav Tvrdík s Tomášem Součkem

Po českém doublu a vydařené cestě v Evropské lize je o hráče Slavie stále velký zájem. I když kádr sešívaných opustili už čtyři fotbalisté, stále se zahraniční kluby poptávají. Momentálně uvízla v hledáčku Spartaku Moskva hned dvojice slávistů – Alex Král a Tomáš Souček. Jednání ale nebylo ani zahájeno, protože ho striktně odmítl předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík.

Sedmdesát sedm let čekali na double. Slávisté na něj dosáhli v minulé sezoně, kterou navíc korunovali účastí ve čtvrtfinále Evropské ligy. Logicky tak hráči Slavie přitahují zájmy zahraničních klubů.

Do Belgie už odešli stopeři Simon Deli (Club Bruggy) a Michael Ngadeu (Gent), do Řecka zase přestoupil Miroslav Stoch (PAOK Soluň) a do Itálie se vydal Jaromír Zmrhal (Brescia).


 


Během přestupového okna ale jsou nabídky i na jiné hráče. Nyní se nejvíce hovoří o zájmu Spartaku Moskva, který si vybral hned dva fotbalisty. Konkrétně Tomáše Součka a Alexe Krále.
 


 

Jednání už ale v rané fázi utnul předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. „Nejvyšší vedení ruského klubu navštívilo v minulých dnech Českou republiku. I při veškerém fotbalovém respektu k významu tohoto slavného klubu Slavia odmítla vůbec zahájit i zdvořilostní jednání o obou transferech. Ani jeden nyní není na prodej,“ prohlásil.

 

O Součka stál v červnu i bundesligový 1. FC Köln a možná i proto se vedení Slavie rozhodlo s reprezentačním záložníkem podepsat nový čtyřletý kontrakt, který z něj udělal nejlépe placeného českého fotbalistů ve Fortuna lize.

Jednadvacetiletý Král při své lednovém příchodu uzavřel se Slavií taktéž čtyřletý kontrakt.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   12:50

   Element (405)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

   12:00

   Element (405)

   12:15

   UFC Reloaded (10)

   13:00

   Fotbal: Le Havre AC - ES Troyes

Celý Program