přestupový trh

Sparta zvýšila na obrátkách, na Letnou mají zamířit dva reprezentanti

Reprezentanti Ladislav Krejčí a David Pavelka
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz
Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 3. 8. 2020
Téma:

Fotbalová Sparta měla na přestupovém poli poměrně pomalý start, nyní však před začátkem herního soustředění mohutně zbrojí. Po udržení klíčového stopera Dávida Hancka a příchodu obránce Ondřeje Čelůstky líčí na další dva reprezentanty Ladislava Krejčího a Davida Pavelku.

Koronavirus výrazně zkrátil pauzu před začátkem další fotbalové sezony, a tak je na přestupovém poli nyní pořádně živo. Řeší se tradičně posilování pražských „S“.

 

Slavia dokázala přivést hned zkraje čtveřici fotbalistů Liberce, včetně Tomáše Malinského, o kterého už předtím měla zájem i Sparta, nyní to zase vypadá, že sešívaní dokážou vyhrát přetahovanou o talentovaného záložníka Karviné Ondřeje Lingra, jenž měl původně putovat do ostravského Baníku. Do Slavie by mohla zamířit i  staronová posila Miroslav Stoch ze Soluně, jeho přestup však hatí jeho pozitivní test na koronavirus.

 

Naopak Sparta v prvních přestupových dnes až podezřele mlčela. Jedinou posilou byl tak akorát nový klubový autobus. Letenští fanoušci tak začali být výrazně nervózní, což ještě okořenil odchod klíčového záložníka Guélora Kangy, jenž dal přednost přestupu do srbské Crvené zvezdy nad podepsáním nové smlouvy ve Spartě.

 

V posledních dnech však i Sparta začala přidávat na obrátkách a na Letnou se tak možná budou stěhovat zajímavá jména. První úspěch zaznamenal třetí tým Fortuna ligy udržením slovenského stopera Dávida Hancka, jenž na jaře stál za vzestupem Sparty.

Námluvy s italskou Fiorentinou, která hráče vlastní, nakonec dopadly dobře a Hancko si tak v rudém dresu zahraje i další rok. Kromě domluveného hostování má navíc Sparta šanci případně fotbalistu koupit za výrazně sníženou opci (z původních 160 milionů na poměrně přijatelných 80 milionů korun).

 

Minulý týden navíc na Letné podepsal smlouvu český reprezentační obránce Ondřej Čelůstka, který přišel z Antalyasporu jako volný hráč a Spartě se upsal do roku 2023.

 

Nyní navíc Letenští plánují další zvučný transfer. Hodně blízko do Sparty má totiž jejich bývalý hráč Ladislav Krejčí.

28letý záložník trávil poslední čtyři roky v italské Boloni, nedokázal se však naplno prosadit do základní sestavy. Podle informací deníku Sport má tak český reprezentant před sebou už jenom zdravotní prohlídku, pak by mohl už v úterý se Spartou odjet na soustředění do Rakouska.

 

Na Letné se výrazně mluví také o angažování dalšího reprezentanta Davida Pavelky z turecké Kasimpasy. 29letý odchovanec Sparty se po angažmá na Slovácku a v Liberci stěhoval v roce 2016 do Turecka. Ani on toho však v poslední sezoně příliš neodehrál, za což však významnou měrou může zranění kolene. Předtím naopak patřil mezi klíčové hráče týmu, jenž skončil v Superlize na 10. místě.

 

Pokud oba přestupy skutečně klapnou, získá Sparta svoji pátou a šestou posilu. Už předtím se jí povedlo přivést slovenského gólmana Dominika Holce a bulharského záložníka Minčeva. Obranu navíc vystužilo už zmíněné duo Hancko - Čelůstka.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Eintracht Norderstedt - Bayer Leverkusen

   12:55

   Polední sportovní noviny

   13:00

   1000 mil československých

   13:15

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • RunTour - Olomouc

   10:45 11:00
   11:00

   Czech PGA Ropice Golf Trophy

   12:00

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   14:00

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   15:45

   Běhej lesy - Jizerská

   15:55

   Ötztal Cycle Marathon - 40 year anniversary

Celý program