Sparta zvládla restart náramně! Doma deklasovala Pardubice sedmi góly

Radující se hráči Sparty
Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Aktualizováno 21:39
7.11. 2020 15:45

Hokejová extraliga se v sobotu vrátila po téměř měsíční pauze. Návrat do soutěže zvládla na jedničku pražská Sparta. Ta si doma proti Pardubicím otevřela střelnici, svého soupeře deklasovala výsledkem 7:1.

Hokejisté Sparty a Pardubic po takřka měsíční pauze opět rozjeli hokejovou extraligu, ale hostům z Pardubic návrat do soutěže vůbec nevyšel.

První třetina byla pouze tichem před bouří. Největší šanci měl pardubický Kousal, ale Machovský jeho střelu na vyrážečku zastavil, a tak se do kabin šlo za stavu 0:0.

V druhé třetině už se Sparta rozjela naplno a začala dávat jeden gól za druhým. Na Kudrnovu přesilovkovou branku odpověděl taktéž v početní výhodě Paulovič, ale poté už skórovali pouze domácí.

V druhé periodě se trefili ještě Buchtele, Vitouch a znovu Kudrna. V třetí části se poté dvakrát prosadil Říčka a jednou Zikmund, a stanovili tak finální skóre 7:1.

Výsledky sobotní Tipsport extraligy:

Sparta Praha - Pardubice 7:1 (0:0, 4:1, 3:0)

Branky: 23. Kudrna, 29. Buchtele, 34. Vitouch, 36. Kudrna, 42. Říčka, 47. Zikmund, 54. Říčka - 26. Paulovič

Litvínov - Plzeň 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 59. Cibulskis - 19. Mertl, 27. Kodýtek, 32. Mertl, 46. Musil

České Budějovice - Karlovy Vary 4:5 (1:2, 2:0, 1:3)
Branky: 18. Karabáček, 26. Novák, 30. Christov, 49. Beránek - 15. Vondráček, 19. Černoch, 45. Flek, 55. Lauko, 56. Koblasa

Třinec - Kometa Brno 4:3 po prodl. (0:0, 3:2, 0:1, 1:0)
Branky: 27. Chmielewski, 31. Vrána, 33. Zadina, 62. Stránský - 37. Střondala, 38. a 60. Vincour

• NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

22:05 00:50