Sparta zvládla i druhý přípravný zápas, Goricu sestřelili Juliš a Kozák

Zdroj: sparta.cz
Lukáš Juliš
Richard Wagner
Publikováno 6. 8. 2020

Pražská Sparta zvládla druhé přípravné utkání a během soustředění ve slovinském Bledu porazila Goricu. Dařilo se i klokanům, kteří udolali druholigové Táborsko 2:0.

Sparta nasadila na hřiště novou akvizici Ondřeje Čelůstku, který ihned dostal na paži kapitánskou pásku. Nehrál naopak Ladislav Krejčí, který přišel z Itálie. Jeho jmenovec v sestavě nechyběl.

Ve 20. minutě otevřel skóre Kozák, který se opřel do Dočkalova centru. Gorica mohla vyrovnat z penalty po faulu Trávníka, ale Jermola vychytal zkušený Rumun Nita. Druhá půle pak patřila Lukášovi Julišovi. Ten nejprve střelou na zadní tyč zvýšil na 2:0 a po kontaktní brance soupeře pojistil v závěru výhru bombou z voleje.

Dařilo se i fotbalistům Bohemians, kteří se střetli s Táborskem a hned v 10. minutě si po nepřehledné situaci u branky vstřelil vlastní gól Navrátil. Ve druhé půli pak zakončením zblízka pojistil triumf Vojtěch Novák.