sláva hrdinům

Sparta vzdala hold, s Litvínovem ale při speciální akci prohrála

Jiří Průša
Jiří Průša, Zuzana Říhová
Aktualizováno 20:19
25.2. 2021 20:02
Téma:

Hokejová Sparta se ve čtvrtečním extraligovém utkání postavila Litvínovu ve speciálních dresech. Už dvanáctým rokem v řadě totiž pražský klub uspořádal akci Sparta vzdává hold, jejíž smyslem je uctít všechny členy Integrovaného záchranného systému. Na ledě to od Pražanů taková sláva nebyla.

Sparta vzdává hold je každoroční akce hokejové Sparty, která se koná již dvanáct let. Sparťani při ní pomáhají nadacím složek Integrovaného záchranného systému, což je v době koronavirové důležitější než kdy dříve.

 

Za minulé ročníky Sparta vybrala na dobrou věc přes dva a půl milionu. "Udělali jsme maximum pro to, aby se tradiční dobročinný projekt konal i za nepřízně všech okolností. Díky konceptu virtuálního vstupného může být dvanáctý ročník tím největším v historii projektu Sparta vzdává hold,“ uvedla ještě před akcí generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová.

 

Zástupci Armády ČR, Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy, Hasičského záchranného sboru ČR a Policie ČR se rozhodli letošní výdělek věnovat na konta dvou hospiců - pražského Cesta domů a Nablízku v Lysé nad Labem. Jejich cílem je zmírnění bolesti a zlepšení života umírajícím pacientům.

 

Velká sláva na Spartě se ale nepromítla do hry domácích. Sparta inkasovala v druhé minutě, kdy se prosadil Pospíšil. Za Pražany srovnal Sukeľ, ale ještě před přestávkou skórovali hostující Jarůšek a Gerhát, na což trenér domácích reagoval střídáním brankářů, za Machovského přišel Salák. V druhé části skórovala jenom Verva, prosadil se kanadský obránce Irving.

V průběhu třetí třetiny snížil Zikmund a následně mohl Pech přiblížit Spartu na rozdíl jediného gólu, ale trestné střílení neproměnil. Pražané tak při svém slavnostním utkání padli s Litvínovem 2:4.

Utkání hokejové Tipsport extraligy:

Sparta Praha - Litvínov 2:4 (1:3, 0:1, 1:0)
Branky: 9. Sukeľ, 52. Zikmund - 2. Pospíšil, 14. Jarůšek, 15. Gerhát, 28. Irving
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Calgary Flames

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

   11:15

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (32)

   11:40

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

   12:35

   Magazín evropské ligy (13)

   13:00

   Fotbal: Stade Rennes - FC Nantes

   14:40

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

Celý program