Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 10. 2017
Hokej Česká extraliga

Sparta vyměnila trenéra, zatím jen ta hokejová. Co na to fanoušci?

František Výborný
Zdroj: Profimedia

Trápí se Sparta fotbalová, ale i hokejová. A právě ta druhá už si řekla dost a odvolala hlavního trenéra Jiřího Kalouse. Toho nahradil František Výborný, pro klub staronová tvář. Navíc je to velká sparťanská ikona, která dovedla mužstvo ke třem extraligovým titulům. Jak se líbí tento tah fanouškům?

Sparta, to je jméno, to zní. Ale ani fotbalové, ani hokejové se letos nedaří. A když se objevila informace: „Sparta propustila trenéra,“ možná si mnozí mysleli, že se tak rozhodli na Letné, tedy, že propustili Andreu Stramaccioniho, fotbalového kouče, kvůli špatným výsledkům, které jdou na vrub posilám, které stály a stojí miliony.

 

 

Jenže ona se trápí i ta hokejová Sparta. V lize je až desátá a bilance? Poslední tři zápasy – tři prohry, před tím sice tři výhry, ale před nimi zase tři prohry. Po prohře 3:4 s Litvínovem (ten je momentálně poslední) došla vedení trpělivost a propustila trenéra Jiřího Kalouse. Za něj měla hned jasnou náhradu. Tou se stal František Výborný.

 

Trenér, který Spartu v minulosti dovedl ke třem extraligovým titulům a je dodnes považován za jednu z ikon klubu. V posledních letech působil jako hlavní trenér Mladé Boleslavi a jako její konzultant. Zároveň je otcem Davida Výborného, pětinásobného mistra světa a extraligového šampiona.

 

 

A co na to fanoušci? „Nejlepší posila za posledních deset let, vítej zpátky Franto! Skvělá zpráva. Hurá. Ještě opravte webové stránky (kde je stále Jiří Kalous) ať je od něj na vždy pokoj,“ píší do diskuzního fóra příznivci sparťanského celku.

 

Anketa

Co říkáte na změnu trenéra ve Spartě?

Hlasovalo 248 lidí.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 19:00 21:00

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   Hokej: NHL – play-off

   23:45

   NHL – akce měsíce

   00:00

   Natural Track Luge - World Championship

   00:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

 • Nova Sport 2

  • 20:00 20:25

   Off-road Maraton (1)

   20:25

   Fotbal: Cesc Fábregas - záložník AS Monaco

   20:55

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

   23:00

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   01:00

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   02:30

   UFC Unleashed (2)

Celý Program