příprava na ligu

Sparta smetla Táborsko pěti góly, z výhry v přípravě se raduje i Plzeň

Richard Wagner
Publikováno 1. 8. 2020

Na českých trávnících se rozjela příprava na nový ročník nejvyšší tuzemské ligy. Hned na úvod se dařilo Spartě, která smetla druholigové Táborsko pěti góly.

Pražská Sparta si na úvod přípravného období vybrala za soupeře druholigové Táborsko a na Strahově mu nasázela pět gólů. Letenští šli do vedení již ve 4. minutě.

Ještě do poločasu se pražskému klubu povedlo vstřelit další tři góly. Dva zásahy šly na konto Matěje Polidara. Ve druhém poločase dovršil povedený výsledek navrátilec z Olomouce Lukáš Juliš. Do druhé půle nastoupil místo Heči mezi tyče Dominik Holec, který při premiéře ve Spartě neinkasoval.

Plzeňská Viktoria načala sérii přátelských střetnutí s Českými Budějovicemi. V první půli se parádní ranou prosadila posila ze Žiliny Miroslav Káčer, ve druhé půli pojistil výhru Lukáš Matějka.

Baník měl na úvod přípravy velkou smůlu. Ve Zlatých Moravcích si Svozil s Holzerem vstřelili vlastní branku. Ostravští za stavu 0:3 zabojovali. Nejprve snížil z penalty Kuzmanovič, posléze se trefil ještě Smola. Na vyrovnání to ale nestačilo.

Jablonec začal svůj zápas na Žižkově výborně. V 9. minutě se prosadil z Českých Budějovic příchozí Ivan Schranz, Viktorie ale ještě v první půli výsledek otočila. I s novou akvizicí na stoperovi prohrály Teplice 0:1 v Hradci Králové.

Liberec v první přípravě porazil Chrudim 2:1, ve druhém duelu v Přepeřích ale stejným výsledkem prohrál. Fotbalisté Bohemians v pražském klání přetlačili Admiru a Mladá Boleslav v úvodním zápase s Třincem slavila výhru 4:2, ve druhém střetnutí byl vítězem druholigový tým.

Výsledky přípravných zápasů:

Z. Moravce – Ostrava 3:2 (2:0)
Branky: 17. Duga, 38. Svozil (vla.), 65. Holzer (vla.) – 69. Kuzmanovič (pen.), 90. Smola.

Žižkov – Jablonec 3:1 (2:1)
Branky: 33. Žežulka, 37. Diviš, 69. Březina – 9. Schranz.

Sparta – Táborsko 5:0 (4:0)
Branky: 4. a 24. Polidar, 23. Krejčí, 35. Karabec, 57. Juliš.

Plzeň – Č. Budějovice 2:0 (1:0)
Branky: 31. Káčer, 61. Matějka.

Liberec – Chrudim 2:1 (0:0)
Branky: 59. Rabušic, 66. Pešek – 70. Zukal.

Ml. Boleslav – Třinec 4:2 (3:1) (první zápas)
Branky: 1. Zahustel, 8. Budínský (pen.), 45. Jiří Klíma, 78. Janošek – 28. Zlatohlávek, 50. Attah.

Adm. Praha – Bohemians 1905 1:2 (0:1)
Branky: 77. Pavlata – 4. Koubek, 62. Bartek.

Teplice – Hr. Králové 0:1 (0:1)
Branky: 9. Dvořák.

Ml. Boleslav – Třinec 2:3 (2:1)
Branky: 8. D. Mašek (pen.), 24. Hönig – 13. Omasta, 48. Puchel, 84. Steinhübel.

Přepeře – Liberec 2:1 (1:1)
Branky: 36. Synek, 74. Kvesic – 9. Gluščević.