Fotbal Evropská liga

Sparta sice remizovala, ale bylo to málo. V Evropské lize končí!

Sparta vs. Rostov

Fotbalisté Sparty mají za sebou odvetu ve vyřazovacích bojích Evropské ligy, kdy na svém hřišti přivítali ruský Rostov. Po debaklu, který si pražský celek odvezl od Azovského moře (0:5), to svěřenci Tomáše Požára nezvládli ani doma. Sparťané tentokrát sice remizovali 1:1, v Evropské lize ale končí. Ke všemu přišli na nějakou dobu o Matěje Pulkraba, který po tvrdém souboji utrpěl krvavé zranění v obličeji.

První poločas začal poněkud vlažně a všechno důležité začalo až od třinácté minuty. Právě v tomto čase se hosté dostali od pravé strany kombinací až na značku pokutového kopu, odkud pálil přesně Dmitrij Polozov, brankář Koubek zůstal jen bezmocně stát. Díky tomu šel Rostov do vedení a ještě více ztížil Spartě už tak téměř neřešitelnou situaci na postup.

O pět minut později sahal po vyrovnání Pulkrab, ale rostovská defenzíva s brankářem Medveděvem si s celou situací poradila. Z velké vzdálenosti pak vyzkoušel pozornost gólmana hostů sparťanský Karavajev, ale také z toho nic nebylo. Pražanům pořádně zatrnulo ve 40. minutě. Nešlo sice o žádnou gólovou situaci, ale o vážné zranění Matěje Pulkraba, který byl v ostrém souboji o míč nešťastně trefen do nosu, odkud mu začala chrčet krev. Devatenáctiletý mladík byl ihned odvezen na vyšetření do nemocnice a podle jediných dostupných informací ztratil poměrně hodně krve a bude nějakou dobu mimo hru. V utkání ho nahradil Josef Šural.

Do druhé části nastoupila Sparta s velmi sympatickým výkonem. Na začátku poločasu si vytvořila hned několik šancí, ale ty nedokázala proměnit. Trápení českého celku prohloubilo vyloučení Costy, který v zápase obdržel dvě žluté karty a odešel předčasně do sprch už 67. minutě. V 84. minutě alespoň vyrovnal pěkným sólem Karavajev. I tak Sparťané v Evropské lize končí.