další derby

Sparta se zvedla a Slavii porazí, věří Straka. Mluvil i o Plavšičovi

František Straka
Zdroj: Profimedia
František Straka
Jakub Martinovský
Jakub Martinovský
5.5. 2021 12:38
Téma:

Ve středu od 17:30 se mohou fanoušci těšit na 299. fotbalové derby mezi Spartou a Slavií. Letenští nedokázali své úhlavní konkurenty z Vršovic už 13 zápasů v řadě porazit. Že se to tentokrát v semifinále Mol Cupu podaří, věří bývalý reprezentační obránce a trenér František Straka, který v minulosti hájil barvy obou klubů.

Straka strávil ve Spartě coby hráč celkem devět sezon. Jako trenér si však vyzkoušel angažmá u obou pražských týmů. Ačkoliv jdou sešívaní do zápasu v roli favorita, tak Straka věří, že jednoduché to mít nebudou a Sparta zvítězí. "Strašně moc doufám, že se to dneska podaří. Jednou to musí přijít a já věřím, že kluci využijí domácího prostředí a přítomnosti diváků, kteří je stoprocentně poženou, aby utkání vyhráli. Určitě si myslím, že šanci Sparta má," říká bývalý obránce, který odehrál také deset let v Německu.

 

Oba týmy se naposledy utkaly v ligovém zápase před třemi týdny. Slavia na domácím stadionu zvítězila 2:0. "V prvním poločase Sparta ukázala, že má sílu, aby Slavii porazila. Kdyby nepřišel ten gól do šatny, tak to možná bylo úplně jiné utkání. Ale na to se nehraje samozřejmě," snažil se Straka najít pozitiva.

 

Od začátku února trénuje Spartu Pavel Vrba. Od jeho nástupu je podle Straky vidět zlepšení: "Výsledkově stoprocentně. Ze začátku to bylo super, protože Sparta měla velkou šňůru bez prohry. Teď bohužel malinko kolísá. Je tam vidět podpis Pavla Vrby, který chce hrát kombinační fotbal a něco podobného, co předváděl s Plzní. To znamená vysoké napadání, všichni hráči v pohybu.“

JE TO PLAVŠIČOVA SVOBODNÁ VŮLE

Současný trenér druholigového třince se vyjádřil i k aktuální třaskavé situaci ohledně Srdjana Plavšiče. "Jsou to všechno akorát spekulace, které momentálně vypluly. Nemá cenu se pouštět do nějaké debaty, když nikdo neví, jestli to je pravda. Každopádně, Plavšič si může dělat, co chce, jestli Sparta nezareaguje. Pokud půjde do Slavie, je to jeho svobodná vůle," řekl Straka.

 

Případný odchod Plavšiče do Slavie je pro fanoušky obou táborů poměrně ožehavé téma. Podle Straky se ale nejedná o nic nestandardního. "To je naprosto normální, že určité nepokoje jsou, když přestupují hráči mezi rivaly. Ať už u nás nebo ve světě. Já si myslím, že se diváci rozdělí na dva tábory. Někteří budou říkat – Ok, skončila mu smlouva, může jít – jiní to zase nezkousnou, protože jednou sparťan, navždy sparťan. Ale ještě jednou opakuji, že hráč si může dělat, co chce,“ zdůraznil bývalý trenér Sparty a Slavie.

A hodil by se Plavšič Slavii do systému hry, který hraje? "Myslím si, že je to velice schopný hráč. Jediným problémem je, že ofenziva převažuje defenzivu. Jindra Trpišovský je typ trenéra, který to má absolutně vyvážené, takže na obranné činnosti by musel Plavšič totálně zabrat," nastínil Straka návrhy na zlepšení u stále ještě sparťanského křídelníka.

Slavia už má jednu trofej jistou, ligové vítězství oslavila již v neděli:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   21:30 21:55
   21:55

   Parkurová Global Champions - Stockholm

   22:50

   NHL: TOP akce základní části

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

 • Nova Sport 2

  • Házená: GWD Minden - Eulen Ludwigshafen

   20:40 22:05
   22:05

   NBA: Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks

   00:05

   Element (442)

   00:20

   Rychlá kola (6)

   00:50

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   02:35

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program