odchází zadarmo

Sparta se zbavuje Stramaccioniho posil, na Letné končí Kaya i Mandjeck

Semih Kaya, Andrea Stramaccioni a Georges Mandjeck
Zdroj: Profimedia
Semih Kaya, Andrea Stramaccioni a Georges Mandjeck
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 13. 7. 2020
Téma:

Fotbalová Sparta se vzdala dalších dvou hráčů, kteří přišli za Stramaccioniho éry a měli být součástí revolučního projektu italského stratéga. Semih Kaya i Georges Mandjeck odchází ze Sparty po vypršení smlouvy jakožto volní hráči.

Příchod Andrey Stramaccioniho měl být velkým krokem, který Spartu nastartuje k obrovským úspěchům. Italský trenér dostal velkou důvěru a také pořádný balík na příchody nových hráčů. Do Sparty přišla celá řada cizinců, ale spousta z nich byla velkým zklamáním a letenský tým se těchto "posil" zbavuje.


Kamerunec Mandjeck přišel z francouzských Mét a měl posílit především zálohu při její defenzivě. Za tři roky ve Spartě odehrál pouhých 32 utkání. Během působení ve Spartě stihl i dvě hostování, do Mét a do Maccabi Haifa. Nyní mu vypršela smlouva a Sparta už ji neprodlouží, takže Mandjeck odchází coby volný hráč.Stejný osud potkal i stopera Semiha Kayu. Ten do Sparty přišel z Galatasaraye Istanbul a nejvíce zaujal svým obrovským platem, který na Letné dostal. Čekalo se, že bude lídrem defenzivy, ale hned v prvním zápase se zranil. Turecký reprezentant ve Spartě, částečně kvůli zranění a hostování do Galatasaraye, odehrál pouze o zápas víc než Mandjeck, tedy 33.Oba cizinci svou pražskou kapitolu zakončili ziskem poháru, ale pravděpodobně tuto štaci budou považovat za neúspěšnou. Přišli jako velké posily, ale nakonec odehráli minimum zápasů a klub je pouští zadarmo pryč.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Eintracht Norderstedt - Bayer Leverkusen

   12:55

   Polední sportovní noviny

   13:00

   1000 mil československých

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Marseille - AS Saint - Étienne

   09:00 10:45
   10:45

   RunTour - Olomouc

   11:00

   Czech PGA Ropice Golf Trophy

   12:00

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   14:00

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   15:45

   Běhej lesy - Jizerská

Celý program